Skoki. Klemens Murańka 3. w konkursie Pucharu Kontynentalnego we Frensztacie

Klemens Murańka zajął trzecie miejsce w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frensztacie. Polak został liderem klasyfikacji generalnej cyklu.

Piotr Ziemka
Klemens Murańka Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Na zdjęciu: Klemens Murańka
Po pierwszej serii prowadził Joakim Aune. 26-letni skoczek wylądował na setnym metrze skoczni we Frensztacie (K95, HS106) i zdobył 124,9 punktu. Drugą lokatę na półmetku ex aequo zajmowali Klemens Murańka oraz Rok Justin, którzy tracili do lidera dwa punkty. Polak uzyskał najdłuższą odległość - 100,5 metra. Z kolei Słoweńcowi zmierzono 98,5. Zwycięzcy dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego na igelicie w Wiśle odjęto za wiatr 3,1 punktu, podczas gdy Norwegowi i Słoweńcowi dodano po 1,9 pkt.

W drugiej rundzie Murańka i Justin zdobyli więcej punktów niż Aune. Urodzony w 1993 roku zawodnik miał czwarty wynik, zdołał jednak utrzymać przodownictwo. Triumfował z przewagą pięciu dziesiątych punktu nad Justinem oraz 0,8 nad Murańką.

Tuż za podium znalazł się reprezentant gospodarzy - Czech Filip Sakala. Z szóstej pozycji po pierwszej serii na piątą awansował Andrzej Stękała. Jedenasty był Kacper Juroszek. Po połowie rywalizacji na piątym miejscu znajdował się Paweł Wąsek, który w drugiej części zmagań został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon i przesunięty na trzydzieste miejsce. Na 49. pozycji w gronie 64 skoczków sklasyfikowano Tomasza Pilcha.

Murańka wygrał konkurs PK na igelicie we Frensztacie 28 sierpnia 2015 roku. Dzień później zajął tam drugą lokatę. Z kolei w sezonie 2017 był trzeci.

Aune po raz piąty stanął na podium zawodów PK w skokach narciarskich. Zwyciężył po raz pierwszy w tym cyklu.

Klemens Murańka awansował w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego z trzeciej pozycji po zawodach w Wiśle na pierwszą.