Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nie będzie sylwestra na Wielkiej Krokwi. Władze TVP zmieniły decyzję

Wielka Krokiew nie będzie areną organizowanego przez TVP sylwestra w Zakopanem. Władze Telewizji Polskiej podjęły decyzję o przeniesieniu imprezy na Równię Krupową, gdzie odbywały się poprzednie jej edycje.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Wielka Krokiew w Zakopanem Newspix / Na zdjęciu: Wielka Krokiew w Zakopanem

Kilka tygodni temu władze Telewizji Polskiej wpadły na pomysł, by sylwestra zorganizować na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza. Przeciwko tej lokalizacji był m.in. Tatrzański Park Narodowy, który tłumaczył takie stanowisko obawą o spokój zwierząt. Zastrzeżenia mieli również organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich, który w Zakopanem odbędzie się w dniach 24-26 stycznia 2020 roku. Obawiano się zniszczeń obiektu. 

W akcję protestacyjną zaangażował się "Tygodnik Podhalański". Na Krupówkach odbyła się demonstracja dotycząca przeniesienia Sylwestra Marzeń TVP z Wielkiej Krokwi na poprzednią lokalizację - Równię Krupową w centrum Zakopanego. Internetową petycję podpisało 28 tysięcy osób. Ostatecznie władze TVP zdecydowały się na zmianę miejsca organizacji sylwestrowej zabawy.

- W imię tego, żeby Sylwester łączył, a nie dzielił i nie wywoływał jakichkolwiek negatywnych emocji, w tym roku wrócimy do lokalizacji na Równi Krupowej - powiedział w materiale wyemitowanym w "Wiadomościach TVP" prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości Sylwester Marzeń TVP organizowany będzie właśnie pod Wielką Krokwią. Zarząd Tatrzańskiego Parku Narodowego otrzymał od TVP analizy hałasu emitowanego podczas sylwestrowych zabaw i potwierdził, że jest on podobny do tego, jaki jest podczas konkursów Pucharu Świata.

Zmiany decyzji TVP nie spodziewał się organizator protestu. - Gdy organizowaliśmy demonstrację myślałem, że to takie rzucanie się z motyką na słońce. Okazuje się jednak, że można coś zmienić - powiedział "Tygodnikowi Podhalańskiemu" Witold Kozłowski.

Z takiego rozwiązania zadowolone są władze Zakopanego. "Z zadowoleniem przyjęliśmy informację, że na nasz wniosek i w wyniku toczących się od dłuższego czasu rozmów Telewizja Polska ostatecznie wskazała i potwierdziła lokalizację tegorocznego Sylwestra Marzeń. Cieszymy się, że udało się nam przekonać TVP do powrotu na Górną Rówień Krupową. Jesteśmy przekonani, że wypracowana wspólnie decyzja o organizacji wydarzenia w tym miejscu jest najlepszym rozwiązaniem" - przekazał w oświadczeniu Urząd Miasta Zakopane.

Zobacz także: 
Skoki narciarskie. Nie ma wątpliwości. Puchar Świata rozstrzygnie się między Kobayashim i Kubackim
PŚ w Wiśle. Michal Doleżal o zmianach u Polaków. Największe u Kamila Stocha

ZOBACZ WIDEO: Rosną szanse Roberta Lewandowskiego na Złotą Piłkę? "Messi i Ronaldo zeszli na ziemię"

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×