Skoki narciarskie. Kiedy i gdzie odbędzie się kolejny konkurs Pucharu Świata?

Zakończył się inaugurujący sezon skoków narciarskich weekend Pucharu Świata w Wiśle. Teraz skoczkowie przeniosą się do Ruki w Finlandii.

Dominika Pawlik
Dawid Kubacki PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Przez długi czas sezon Pucharu Świata inaugurowany był w Kuusamo, gdzie już w listopadzie są bardzo niskie temperatury i nie było trudno o dobre warunki. Od sezonu 2017/18 dokonano zmian w kalendarzu i premierowe zawody odbywają się w Wiśle.

Najpierw w sobotę odbył się konkurs drużynowy, triumfowali Austriacy przed Norwegami. Natomiast za Biało-Czerwonymi, którzy stanęli na najniższym stopniu podium, uplasowali się Słoweńcy, Niemcy oraz Japończycy.

-> Skoki narciarskie. Puchar Świata w Wiśle: Daniel Andre Tande zwycięzcą, Kamil Stoch na podium!
-> Skoki narciarskie. Puchar Świata Wisła 2019. Piotr Żyła z zakrwawioną twarzą. Pechowy upadek Polaka

W niedzielnych indywidualnych zawodach zwyciężył Daniel Andre Tande, drugie miejsce zajął Anze Lanisek, a na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch. Na siódmym miejscu uplasował się Dawid Kubacki.

W następny weekend skoczkowie rywalizować będą już w Finlandii. W Ruce zaplanowano treningi oraz kwalifikacje w piątek, natomiast w sobotę i niedzielę odbędą się konkursy indywidualne.

Później rywalizacja przeniesie się kolejno do Niżnego Tagiłu, Klingenthal i Engelbergu, a następnie odbędzie się Turniej Czterech Skoczni.