Skoki narciarskie. Puchar Świata Kuusamo 2019. Puchar Narodów: Norwegia i Austria na czele, spadek Polaków

Reprezentacje Norwegii oraz Austrii są ex aequo na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Słabiej tym razem zaprezentowali się Polacy, którzy stracili miejsce w trójce na rzecz Słoweńców.

Adrian Nuckowski
Kamil Stoch PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Mimo dyskwalifikacji Roberta Johanssona oraz Johanna Andre Forfanga Norwegowie wywalczyli w sobotnim konkursie 133 punkty, co pozwoliło im na utrzymanie pozycji lidera w Pucharze Narodów. Po raz kolejny w tym sezonie wygrał Daniel Andre Tande.

Tyle samo punktów w łącznej klasyfikacji mają Austriacy, którzy mieli aż czterech zawodników w czołowej dziesiątce. Drugi był Philipp Aschenwald, czwarty Stefan Kraft, piąty Daniel Huber, a dziewiąty Jan Hoerl.

Zaledwie 60 "oczek" zapisali na swoje konto reprezentanci Polacy. Ich słabszą postawę wykorzystali Słoweńcy. Najlepszy z nich, Anze Lanisek, ukończył zawody na najniższym stopniu podium.

9. Rosja 3

Czytaj także: - Skoki narciarskie. Puchar Świata Kuusamo: Stoch, Kubacki i Wolny złożyli życzenia dziennikarce TVPSkoki narciarskie. Puchar Świata Kuusamo 2019. To tu wygrał po raz ostatni! Finlandia szczęśliwa dla japońskiej legendy ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. PZN nie zapłacił ani złotówki za nowe buty. "Na badania jest specjalny grant"

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Norwegia zdobędzie Puchar Narodów w sezonie 2019/2020?