Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny Pań. Trzy Polki z punktami na inaugurację

Kinga Rajda, Joanna Szwab oraz Anna Twardosz zdobyły punkty Pucharu Kontynentalnego w inauguracyjnym konkursie w Notodden. Triumfowała Jessica Malsiner.

Piotr Szarwark
Kinga Rajda Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Kinga Rajda
Od Pucharu Kontynentalnego w Notodden starty w sezonie 2019/20 rozpoczęły polskie skoczkinie. Spośród pięciu podopiecznych Łukasza Kruczka, trzy zdobyły punkty do klasyfikacji generalnej. Najlepiej spisała się Kinga Rajda, która zajęła 10. miejsce. Na półmetku Rajda zajmowała nawet szóstą lokatę (po skoku na 90 metrów), ale druga próba nie była tak udana (80,5 m), wobec czego zaliczyła spadek o cztery lokaty.

Na 17. miejsce znalazła się Anna Twardosz (83 i 84,5 metra), z kolei Joanna Szwab była 28. (90,5 oraz 84,5 m). Na pierwszej serii zmagania zakończyły dwie inne Polki: Wiktoria Przybyła zajęła 32. miejsce (76,5 m), a Nicole Konderla 38. (74 m).

W zawodach triumfowała Jessica Malsiner. Włoszka po pierwszej serii zajmowała szóste miejsce wraz z Rajdą, ale w finale zanotowała awans na pierwszą lokatę. Ex aequo drugie miejsce na podium zajęły Sophie Sorschag i Kristina Prokopiewa. Do zwyciężczyni straciły tylko 0,7 punktu.

W sobotę odbędzie się drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Notodden.