Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Sven Hannawald: Turniej ważniejszy, niż igrzyska

Według utytułowanego skoczka, Svena Hannawalda, Turniej Czterech Skoczni jest ważniejszy rangą, niż mistrzostwa świata czy igrzyska olimpijskie.
Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Sven Hannawald Instagram / sven_hannawald / Na zdjęciu: Sven Hannawald

Turniej Czterech Skoczni jest jedną z najważniejszych imprez w kalendarzu skoków narciarskich w sezonie 2019/20, bo nie ma w nim ani igrzysk olimpijskich, ani mistrzostw świata. W marcu 2020 skoczkowie walczyć będą o miano najlepszego lotnika globu, ale po drodze do tego rywalizować będą właśnie w TCS czy Raw Air. 

- Turniej Czterech Skoczni jest największym wyzwaniem dla skoczków narciarskich. Stawiam go nawet wyżej, niż igrzyska olimpijskie czy mistrzostwa świata - przyznał były skoczek, a obecnie ekspert Eurosportu, Sven Hannawald.

Hannawald argumentuje swoje stanowisko tym, że w TCS skoczek przez kilka dni musi utrzymać formę na wysokim poziomie, podczas gdy igrzyska olimpijskie czy mistrzostwa świata rozstrzygane są w jednym, nie zawsze sprawiedliwym konkursie.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Dyskobole wyrzuceni z Diamentowej Ligi. Piotr Małachowski: To bardzo brzydko

Czytaj także: Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch sprawdził wagę po świętach. "Wszystko gra"

- Są mistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy, którzy po prostu mieli szczęście. Ale nie ma tak, że ktoś rywalizuje w Turnieju Czterech Skoczni i to szczęście dopisuje mu przez dziesięć dni. Oczywiście, nie brakuje zaskakujących triumfatorów TCS, jak choćby Thomas Diethart. To nie było jednak szczęście, musiał rywalizować o to przez 10 dni. 

Przypomnijmy, że Hannawald zwyciężył Turniej Czterech Skoczni w sezonie 2001/2002, kiedy jako pierwszy w historii wygrał wszystkie cztery konkursy, składające się na cykl.

Czytaj także: Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Świetne prognozy na sobotę. Wiatr nie będzie przeszkadzał

Czy zgadzasz się z opinią Svena Hannawalda?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

 • Cheers Zgłoś komentarz
  Już kiedyś o tym pisałem. Kiedy powiesz komuś kto nie interesuje się specjalnie sportem, że wygrałeś TCS to pewnie tylko wzruszy ramionami, a jak mu powiesz, ze jesteś mistrzem
  Czytaj całość
  olimpijskim to na pewno wzbudzisz wielkie uznanie.
  • Arkadiusz Mochocki Zgłoś komentarz
   Idąc tokiem rozumowania, Svena-najważniejszy jest Puchar Świata. Liczy się jednak nie tylko poziom trudności, ale i zainteresowania-Igrzyska mają zaś lepszą oglądalność, od TCS.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×