Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni. Polacy poza podium w Pucharze Narodów

Na trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów wskoczyli Japończycy, którzy strącili tym samym z podium podopiecznych trenera Michala Doleżala. Liderami w dalszym ciągu są Austriacy.

Mateusz Kozanecki
Kamil Stoch PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Pięciu Polaków zdobyło punkty w pierwszym konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni. Najlepiej spisał się Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce, za co otrzymał 60 punktów.

Ponadto 5. miejsce zajął Piotr Żyła (45 pkt), 19. był Kamil Stoch (12 pkt), 28. Maciej Kot (3 pkt), a 30. Stefan Hula (1 pkt). Łącznie do dorobku Biało-Czerwonych dopisano 121 punktów.

To sprawiło, że podopiecznych trenera Michala Doleżala w klasyfikacji Pucharu Narodów wyprzedzili Japończycy. Różnica pomiędzy tymi zespołami wynosi zaledwie 11 "oczek".

W dalszym ciągu na prowadzeniu znajdują się Austriacy, a drugie miejsce zajmują Norwegowie. Drugi konkurs w ramach TCS odbędzie się 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen.