Skoki narciarskie. Klasyfikacja Pucharu Narodów. Austria ciągle na czele. Niemcy coraz bliżej Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Reprezentacja Austrii niezmiennie pozostaje na prowadzeniu w klasyfikacji Pucharu Narodów. Polska utrzymała trzecie miejsce, choć nasza ekipa czuje już na plecach oddech drużyny niemieckiej.

W tym artykule dowiesz się o:

Największą zdobycz (220 punktów) ze wszystkich reprezentacji podczas pierwszego konkursu Pucharu Świata w Predazzo wywalczyli Niemcy. Aż czterech podopiecznych Stefana Horngachera ukończyło zawody w czołowej dziesiątce. Najlepszy okazał się Karl Geiger, piąty był Constantin Schmid, szósty Stephan Leyhe, a na ósmym miejscu uplasował się Pius Paschke. Cztery "oczka" dołożył do dorobku naszych zachodnich sąsiadów Luca Roth. Tym samym Niemcy awansowali na czwartą pozycję w klasyfikacji Pucharu Narodów.

150 punktów zanotowali Biało-Czerwoni. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki, czwarte Kamil Stoch, siódme Piotr Żyła, a 27. Maciej Kot. Polska ma już jednak tylko 74 "oczka" zapasu nad zbliżającymi się do nich Niemcami.

Liderem z dorobkiem 2442 punktów są Austriacy, którzy wyraźnie wyprzedzają Norwegię (2107 punktów).