Kokpit Kibice

Skoki narciarskie. TVP przypomina rekordowy skok Adama Małysza. Komentatorowi aż zadrżał głos!

"Adam Małysz przeskoczył skocznię" - krzyczał z wrażenia Stanisław Snopek podczas transmisji w TVP. "Orzeł z Wisły" popisał się niesamowitym skokiem na Muhlenkopfschanze w Willingen w 2001 roku.
Karol Wasiek
Karol Wasiek
Na zdjęciu Adam Małysz Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX / Na zdjęciu Adam Małysz

Mija 19 lat od cudownego skoku Adama Małysza na Muhlenkopfschanze w Willingen. W drugiej serii pierwszego z dwóch indywidualnych konkursów Polak skoczył tak daleko, że komentującemu Stanisławowi Snopkowi aż zadrżał głos. "Przeskoczył skocznię" - krzyczał na antenie TVP.

Sędziowie z kolei przez dłuższy czas nie podawali odległości. Ostatecznie naszemu reprezentantowi zmierzono 151,5 metra.

Zobacz skok Małysza:

W 2001 roku to była niebotyczna odległość. Wówczas skocznia Mühlenkopfschanka (HS 145) nie miała jeszcze tak dużych rozmiarów jak teraz. Małysz jako pierwszy zawodnik w historii przekroczył 150 metrów na dużym obiekcie.

Mimo rekordowego skoku na 151,5 metra, Polak nie wygrał zawodów. Zadecydowały o tym niskie noty za styl (Małysz jedną ręką podparł swoją finałową próbę) oraz słabszy pierwszy skok na 122. metr. Po nim nasz reprezentant był sklasyfikowany dopiero na 8. miejscu. Ostatecznie był drugi, a zwycięzcą zawodów został Fin Ville Kantee, który wygrał o 8,9 punktu.

Czytaj także:
- Maciej Kot: Byłem blisko załamania psychicznego
- Andrzej Stękała: Jestem strasznie zły, bezsilny

ZOBACZ WIDEO: Sukcesy Kubackiego i Stocha zamazują rzeczywistość? "Tak źle z polskimi skokami nie było od dawna"

Czy Adam Małysz to najlepszy skoczek w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

 • Daria Grzyb Zgłoś komentarz
  No niestety nie. Bo Kamil ma 3 złota olimpijskie. Ale obaj mają mega zasługi. Dzięki Małyszowi wszystko się potoczyło. Był kapitalnym skoczkiem. Kamil jest teraz a dołączył do nich
  Czytaj całość
  Kubacki. Szkoda że po nich nie ma nikogo i nic się nie zanosi na to że będzie lepiej. Więc cieszmy się tym Co mamy teraz bo za dwa trzy lata będziemy podziwiać Niemców i austryjakow........
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×