Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny. Maciej Kot sfrustrowany po konkursach w Brotterode

W weekend kadra B rywalizowała w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. O punkty i powrót do formy walczył tam również Maciej Kot, który zajął odpowiednio 30. i 15. miejsce.

Mateusz Kozanecki
Maciej Kot Newspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Maciej Kot
Tegoroczny sezon nie jest udany dla Macieja Kota. Reprezentant Polski w Pucharze Świata zdobył do tej pory zaledwie 37 punktów. Ponadto wypadł z kadry A i obecnie startuje w Pucharze Kontynentalnym.

Podczas sobotnich zawodów na skoczni w niemieckim Brotterode (HS117) Kot zajął dopiero 30. miejsce, przegrywając także z zawodnikami, którzy czekają wciąż na swój debiut w Pucharze Świata. Dzień później było już nieco lepiej - ukończył zmagania na 15. lokacie. Nie był jednak zadowolony z występu.

"Weekend pełen frustracji. Brawo Stefan Hula i Paweł Wąsek" - napisał Kot na Instagramie. Gratulacje dla Huli i Wąska były w pełni zasłużone, obaj znaleźli się bowiem w niedzielę na podium.

Maciej Kot w najbliższym czasie nie powróci do Pucharu Świata. Decyzją sztabu szkoleniowego wraz ze Stefanem Hulą, Pawłem Wąskiem, a także Kacprem Juroszkiem wystąpi podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain. Zmagania odbędą się w dniach 15-16 lutego.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Maciej Kot wróci w tym sezonie do kadry A?