Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Powrót po ponad rocznej przerwie. Severin Freund wystąpi w Rumunii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Severin Freund
Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Severin Freund
zdjęcie autora artykułu

Severin Freund ponad rok czekał na powrót do rywalizacji w Pucharze Świata. Niemiec został powołany przez Stefana Horngachera do reprezentacji Niemiec na zawody na normalnej skoczni w Rasnovie.

W tym artykule dowiesz się o:

Były zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie ukrywał swojej radości z powrotu do rywalizacji z najlepszymi skoczkami na świecie. - Z wielką radością ogłaszam, że będę skakał w Rasnovie. Treningi poszły dobrze i już nie mogę się doczekać skoków w zawodach - napisał Severin Freund na Twitterze.

Freund w ostatnich miesiącach zmagał się z kontuzjami. Dwukrotnie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. W lutym 2019 roku musiał przejść operację łąkotki. Musiał przedwcześnie zakończyć sezon i od tego czasu nie rywalizował w zawodach. Trenował latem, ale wtedy miał problemy z plecami.

Niemiec po raz ostatni w zawodach PŚ rywalizował w sezonie 2018/2019. Wystąpił w noworocznym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch Partenkirchen. Wcześniej pauzował dwa lata z powodu kontuzji kolana.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Stefan Kraft lata jak szalony. "Punkty zdobywa krok po kroku"

W Rasnovie odbędą się dwa konkursy indywidualne. Zawodnicy rywalizować będą na skoczni o rozmiarze HS-97 i punkcie konstrukcyjnym umiejscowionym na 90. metrze. Pierwszy z konkursów odbędzie się w piątek, a drugi w sobotę.

Program zawodów Pucharu Świata w Rasnovie: Czwartek, 20.02.2020 10:30 - Oficjalny trening 12:00 - Kwalifikacje

Piątek, 21.02.2020 13:00 - Seria próbna 14:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 22.02.2020 11:00 - Kwalifikacje 12:45 - Pierwsza seria konkursowa

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata. Piotr Żyła motywacją dla walczącego z kryzysem formy Macieja Kota Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Stefan Kraft obawia się jednego rywala w Rumunii

Źródło artykułu: