Skoki narciarskie. Puchar Świata Rasnov 2020. Weekend bez polskiego podium. Pierwszy taki przypadek w tym roku

Pucharowy weekend na normalnej skoczni w Rasnovie niestety nie przyniósł kolejnego polskiego podium. To pierwszy przypadek w 2020 roku, kiedy to w czołowej trójce zabrakło reprezentanta naszego kraju.

Adrian Nuckowski
Dawid Kubacki Getty Images / Guenther Iby/SEPA.Media / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Podobna sytuacja miała już jednak miejsce w tym sezonie. Rozegrane w dniach 7-8 grudnia 2019 roku zmagania Pucharu Świata w Niżnym Tagile także nie przyniosły polskiego miejsca na podium. Najbliżej tej sztuki, podobnie jak w Rasnovie był Dawid Kubacki, który w jednym z konkursów zajął 5. miejsce. Wtedy to w czołowej "10" uplasował się Kamil Stoch, który był dziewiąty. Dość powiedzieć, że były to najwyższe miejsca naszych reprezentantów podczas tamtego weekendu.

W Rumunii najbliżej czołowej trójki ponownie był Kubacki. Nowotarżanin podczas sobotniego (22 lutego) konkursu zajął czwarte miejsce, będąc na półmetku zmagań dopiero 9. Awans na tę pozycję zanotował Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski lepiej spisał się dzień wcześniej, kiedy to ukończył zmagania na szóstym miejscu.

Kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się na skoczni Salpausselka w Lahti. W piątek (28 lutego) oraz niedzielę (1 marca) odbędą się zmagania indywidualne, natomiast w sobotę (29 lutego) rywalizacja drużynowa.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy w Lahti polscy skoczkowie powrócą na podium Pucharu Świata?