Skoki narciarskie. Raw Air 2020 w Lillehammer. Adam Małysz: Wyniki zostały trochę wypaczone

Kamil Stoch był drugi na półmetku zawodów Pucharu Świata w Lillehammer, ale zakończył zmagania na siódmym miejscu. - Wyniki zostały trochę wypaczone - twierdzi Adam Małysz.

Piotr Szarwark
Adam Małysz Newspix / ADAM JASTRZEBOWSKI / Na zdjęciu: Adam Małysz
Kamil Stoch był jednym z faworytów konkursu indywidualnego w Lillehammer. Polak w obu seriach treningowych zajął drugie miejsce i drugi był także po pierwszej serii zmagań. Ustępował tylko Markusowi Eisenbichlerowi, który skoczył aż 138 metrów - w teoretycznie niekorzystnych warunkach.

W finale czołowa trójka, czyli Ryoyu Kobayashi, Kamil Stoch i Markus Eisenbichler musieli radzić sobie z tylnym wiatrem. Pierwsza dwójka nie utrzymała miejsc na podium, a na drugim miejscu zawody skończył Eisenbichler.

- Mimo wszystko te wyniki zostały trochę wypaczone, bo wiatr kręcił. Szczególnie ostatnia trójka miała trudne warunki i wydarzyło się to, co się wydarzyło. Jest nam bardzo przykro, bo Kamil mógł wygrać ten konkurs, wypadł poza podium i to nie jest miła informacja - przyznał Adam Małysz na antenie TVP Sport.

Przypomnijmy, że poniedziałkowy konkurs został rozegrany w zamian za odwołane zawody w Oslo. We wtorek skoczków czekają kwalifikacje i drugi konkurs indywidualny w Lillehammer.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy uważasz, że wiatr wypaczył wyniki poniedziałkowego konkursu?