KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Puchar Świata w Niżnym Tagile. Domowe konkursy niewykorzystaną szansą dla niżej sklasyfikowanych w PN

Domowe konkursy mogą być szansą dla państw niżej sklasyfikowanych w Pucharze Narodów. Rywalizacja na dobrze znanych obiektach, możliwość wystawienia większej liczby zawodników. Tyle teoria. Praktyka okazuje się jednak zupełnie inna.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Stefan Kraft podczas lotu na skoczni w Niżnym Tagile PAP/EPA / SERGEI ILNITSKY / Stefan Kraft podczas lotu na skoczni w Niżnym Tagile
Aktualnie na czele klasyfikacji Pucharu Narodów znajdują się Niemcy, którzy o nieco ponad 200 punktów wyprzedzają reprezentację Polski. W Wiśle i Ruce po pucharowe punkty sięgnęli przedstawiciele 13 państw.

Prześledziliśmy, jak zespoły z niższych miejsc radzą sobie w konkursach u siebie, w których teoretycznie mają szansę na podreperowanie swoich dorobków. Pod uwagę wzięte zostały wyniki z trzech ostatnich sezonów.

2 grudnia 2018 roku Jewgienij Klimow zajął 8. miejsce w konkursie przeprowadzonym w Niżnym Tagile i to najlepszy wynik przedstawiciela gospodarzy, biorąc pod uwagę zmagania w Rosji, Finlandii i Korei Południowej od sezonu 17/18. Nieco ponad trzy miesiące później Antti Aalto zdołał wskoczyć na 9. pozycję w Lahti.

ZOBACZ WIDEO: Skoki. Maciej Kot wróci do dobrej formy? "Bardzo mocno został poprawiony element, który powodował krótkie skoki"

W pozostałych przypadkach zawodnicy gospodarzy nie wykorzystywali szansy. Dość powiedzieć, że poza Klimowem w trzech ostatnich latach w Niżnym Tagile Rosjanie zgromadzili... 30 punktów (Klimow - 56).

W sezonie 19/20 rosyjscy kibice nie mieli powodów do zadowolenia. W sobotnich zawodach najlepszym zawodnikiem został wspomniany Klimow, który był jednak dopiero... 41. Dzień później honoru starał się bronić weteran Dimitrij Wassiljew - zajął 26. pozycję.

Do zestawienia trafiły 23 konkursy (4 drużynowe). Najlepszy wynik gospodarze osiągnęli ostatnio w Niżnym Tagile. Rosjanie 1 grudnia 2018 dopisali do swojego dorobku 43 "oczka". Jeżeli chodzi o zmagania drużynowe to dwukrotnie 8. miejsce w Lahti zajmowali Finowie.

W sezonie 20/21 żaden z Rosjan nie zdobył jeszcze punktów w indywidualnej rywalizacji. Najbliżej był Jewgienij Klimow, który zajął 31. lokatę w Wiśle. W Ruce zabrakło przedstawicieli "Sbornej", a w Niżnym Tagile do kwalifikacji przystąpi dziewięciu przedstawicieli tego kraju. To dla nich kolejna szansa na przełamanie negatywnego trendu.

Program zawodów w Niżnym Tagile:

Piątek (04.12):
13:30 - I trening
14:30 - II trening
15:30 - kwalifikacje

Sobota (05.12):
15:15 - seria próbna
16:30 - konkurs

Niedziela (06.12):
14:30 - kwalifikacje
16:00 - konkurs

Czytaj także:
Polacy zyskają czy stracą na odpuszczeniu Niżnego Tagiłu? "Media mogłyby zlinczować sztab trenerski"
Koronawirus już paraliżuje skoki narciarskie. "Chaosu spodziewaliśmy się od początku"

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Czy Rosjanie zapunktują w konkursach w Niżnym Tagile?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×