Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Problemy przed mistrzostwami świata w lotach. Pierwsze próby w Planicy odwołane

Pogoda zmieniła już plany organizatorów przed mistrzostwami świata w lotach w Planicy. Przez obfite opady śniegu odwołano pierwsze testy na mamuciej skoczni.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
skocznia Letalnica w Planicy WP SportoweFakty / Barbara Toczek / Na zdjęciu: skocznia Letalnica w Planicy
Pierwsze próby na oświetlonej skoczni w Planicy zaplanowano na wtorek. Ostatecznie zdecydowano się je przesunąć na środę, na godz. 16:00. Testy są nie tylko szansą dla przedskoczków na sprawdzenie się na mamuciej skoczni. Będzie to także próba generalna nowych reflektorów, które pojawiły się w Planicy (zobacz zdjęcie niżej). Organizatorzy chcą bowiem sprawdzić, czy są one dobrze ustawione pod transmisję telewizyjną.

Wtorkowe próby przesunięto o jeden dzień ze względu na pogodę. W poniedziałek padał śnieg z deszczem, a we wtorek ma być jeszcze więcej opadów. - Od wtorku do środy spodziewany jest spadek do 60 centymetrów śniegu. Z tego względu zdecydowaliśmy się nie testować skoczni we wtorek - poinformował słoweński serwis Sportal jeden z organizatorów MŚ, Jelko Gros.

Słoweńcy już od dawna obawiali się pogody w Planicy. Dopiero w drugiej części listopada było na tyle zimno, by można było wyprodukować wystarczającą ilość śniegu.

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot analizuje formę syna. "Jestem w kropce"

Mistrzostwa świata w lotach na tę chwilę nie są jednak zagrożone. Od środy pogoda ma być już stabilniejsza (więcej TUTAJ).

Konkurs indywidualny będzie obejmował aż cztery serie skoków rozgrywanych w ciągu dwóch dni. Kwalifikacje odbędą się w czwartek, 10 grudnia. Na piątek i sobotę zaplanowano po dwie serie konkursu, a mistrzostwa zakończą się niedzielnymi zawodami drużynowymi.

Czytaj teżMichal Doleżal zrobił to, co nie udało się Horngacherowi. Wróciła nadzieja [Opinia]

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  "Testy są nie tylko szansą dla przedskoczków na sprawdzenie się na mamuciej skoczni" - jeżeli będą dobre warunki to i zawodnicy zgłoszeni do konkursów skorzystają w
  Czytaj całość
  odpowiednim czasie...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×