Anze Lanisek najlepszy w letnich mistrzostwach Słowenii, Peter Prevc bez medalu

Anze Lanisek wygrał letnie mistrzostwa Słowenii na dużej skoczni. Srebrny medal zdobył Tomaz Naglic, a brązowy - Matjaz Pungertar. Konkurs rozegrano w Planicy.

Piotr Ziemka

Anze Lanisek prowadził już po pierwszej serii, w której skoczył 131,5 metra. W drugiej rundzie uzyskał aż 140 metrów i zdecydowanie wygrał rywalizację. Szóstą lokatę na półmetku zajmował Tomaz Naglic. W drugiej rundzie obrońca mistrzowskiego tytułu wylądował na 137. metrze i awansował na drugie miejsce.

Na podium nie stanęli tym razem zawodnicy, którzy wygrywali konkursy Pucharu Świata. Jurij Tepes sklasyfikowany został na ósmej pozycji, a tuż za nim znalazł się Peter Prevc. Jedenasty był Robert Kranjec.

Na 29. pozycji uplasował się Rok Urbanc, na 30. zaś - Jaka Hvala. Ta dwójka również zwyciężała konkursy z cyklu PŚ.