Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

69. Turniej Czterech Skoczni. Zmiany u Austriaków i Słoweńców przed Bischofshofen

Reprezentacje Austrii i Słowenii postanowiły dokonać zmian w składach przed ostatnim konkursem 69. Turnieju Czterech Skoczni.

PS
Tilen Bartol WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Tilen Bartol
69. Turniej Czterech Skoczni jeszcze nie dobiegł końca, bo do rozegrania pozostały zawody w Bischofshofen, a mimo to Austriacy i Słoweńcy postanowili nie czekać ze zmianami w składach. Już we wtorkowych treningach i kwalifikacjach zobaczymy zawodników, którzy zadebiutują w bieżącej edycji TCS.

Wśród Słoweńców Tilen Bartol zastąpi Bora Pavlovcicia. Pavlovcic świetnie spisywał się w pierwszej części sezonu 2020/21 - był nawet siódmy w Ruce i ósmy w Engelbergu, ale podczas Turnieju Czterech Skoczni zupełnie się rozsypał. W niemieckiej części zmagań dwukrotnie kończył konkurs na pierwszej serii, a w Innsbrucku nie przebrnął nawet przez kwalifikacje.

Austriacy natomiast w Innsbrucku mogli wystawić grupę krajową i skorzystali z tego przywileju. Najsłabiej spośród wszystkich podopiecznych Andreasa Widhoelzla spisali się Timon-Pascal Kahofer i Manuel Fettner - odpowiednio 49. i 50. miejsce w niedzielnej rywalizacji. Sztab zdecydował się, że w Bischofshofen dojdzie do jednej zmiany - Kahofera zastąpi 18-letni Daniel Tschofenig.

Ponadto z konkursu w Bischofshofen wycofał się reprezentant Szwajcarii, Dominik Peter, a także reprezentanci Francji - Mathis Contamine oraz Valentin Foubert.

Program 69. Turnieju Czterech Skoczni:

Bischofshofen (Austria)

5 stycznia, wtorek
15.00 - oficjalny trening
16.30 - kwalifikacje
6 stycznia, środa
15.30 - seria próbna
16.45 - pierwsza seria konkursowa

Czytaj także:
69. Turniej Czterech Skoczni. To nie pierwszy wyskok Graneruda. Lubi robić wokół siebie szum
Skoki narciarskie. Klemens Murańka został ojcem po raz drugi. Skoczek pochwalił się w sieci

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Prezes PZN potwierdza: będzie dodatkowy weekend Pucharu Świata w Polsce! Kto zorganizuje dodatkowe konkursy?


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×