Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

69. Turniej Czterech Skoczni. Premia przed finałem. Tyle otrzymał Kamil Stoch za wygranie kwalifikacji

Jeszcze przed finałem 69. Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch otrzymał premię finansową. To dzięki wygraniu kwalifikacji w Bischofshofen. Sprawdź, ile Polak zarobił za ten sukces.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Nasze apetyty zaostrzyły się do granic możliwości. Halvor Egner Granerud robił co mógł, żeby przestraszyć Kamila Stocha we wtorek, ale i tak mu się nie udało. W kwalifikacjach lepszy był nasz reprezentant!

Po długiej i pięknej stylowo próbie na 138. metr, Kamil Stoch wygrał eliminacje w Bischofshofen. Halvor Egner Granerud wylądował 2,5 metra dalej. Skakał jednak w lepszych warunkach, otrzymał znacznie niższe oceny od sędziów. Zajął 3. lokatę, a z Polakiem przegrał o 0,6 punktu. Lepszego scenariusza na dzień przed finałem 69. TCS nie mogliśmy sobie wymarzyć.

Za zwycięstwo w eliminacjach Kamil Stoch otrzymał sporą premię w wysokości 5 tys. euro. Przy obecnym kursie tej waluty w naszym kraju, to 22,5 tys. złotych. Po zakończeniu kwalifikacji lider 69. Turnieju Czterech Skoczni otrzymał symboliczny czek.
Kamil Stoch z czekiem za wygranie kwalifikacji w Bischofshofen. Fot. PAP/Grzegorz Momot Kamil Stoch z czekiem za wygranie kwalifikacji w Bischofshofen. Fot. PAP/Grzegorz Momot
W środę za swoje sukcesy Kamil Stoch będzie mógł otrzymać kolejne nagrody finansowe. Polak jest o krok od wygrania 69. TCS. Przed finałowym konkursem w Bischofshofen Stoch drugiego Dawida Kubackiego wyprzedza o 15,2 punktu, a trzeciego Halvora Egnera Graneruda o 20,6 punktu.

Triumfator całego Turnieju Czterech Skoczni otrzyma 20 tys. franków szwajcarskich (82 tys. złotych). Z kolei dla zwycięzcy finałowego konkursu w Bischofshofen przewidziana jest nagroda 41 tys. złotych.

Środowy konkurs w Bischofshofen, kończący 69. TCS, rozpocznie się o 16:45. Transmisja w TVP 1, Eurosporcie 1 i na WP Pilot.

Czytaj także:
Kamil Stoch w doskonałym nastroju. "W powietrzu czuję satysfakcję"
Znamy pary pierwszej serii konkursu w Bischofshofen. Będzie polski pojedynek

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Stoch blisko zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. "Faworyt jest jeden. Musiałaby zdarzyć się tragedia"


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Kamil Stoch wygra 69. Turniej Czterech Skoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×