Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Skoki narciarskie. Ważna decyzja organizatorów w sprawie Raw Air. Bez publiczności w Vikersund

Do lotów na skoczni w Vikersund pozostało jeszcze ponad dwa miesiące. Organizatorzy postanowili jednak nie czekać i już podjęli decyzję w sprawie udziału kibiców w wydarzeniu.
PS
skoczek podczas lotu na Vikersundbakken Expa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: skoczek podczas lotu na Vikersundbakken

Puchar Świata w skokach narciarskich 2020/21 przebiega bez większych komplikacji, ale na trybunach zmagań brakuje kibiców. Pandemia koronawirusa nie pozwala organizatorom na jakiekolwiek ryzyko w tej kwestii i wszystko wskazuje na to, że niewiele zmieni się do końca cyklu 2020/21. 

Choć do konkurów na mamucie w Vikersund (w ramach Raw Air) pozostało jeszcze ponad dwa miesiące, organizatorzy już podjęli decyzję, że nie wpuszczą kibiców pod skocznię. 

- Postępujemy zgodnie z radami i przepisami krajowych oraz lokalnych organów kontroli zakażeń, dlatego zdecydowaliśmy, że tegoroczne konkursy w Vikersund zorganizujemy bez publiczności. Wiemy, że mimo tego będą to wspaniałe dni - powiedział szef komitetu organizacyjnego, Leif Arne Berget, cytowany przez nettavisen.no. 

Jak podają norweskie media, decyzja zapadła z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć niepewności wśród sportowców, personelu organizacyjnego, partnerów i wolontariuszy związanych z wydarzeniem. 

Na mamucie w Vikersund odbędą się dwa konkursy: 20 marca zawodnicy rywalizować będą w zmaganiach drużynowych, dzień później w zawodach indywidualnych. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie skoczkowie nie mieli okazji do lotów w Vikersund, ponieważ cykl został zakończony przedwcześnie z uwagi na pandemię.

Czytaj także:
Skoki. "Cieszysz się, że unikniesz 40-50 tys. polskich kibiców?". Halvor Egner Granerud odpowiedział wprost
Skoki. Kuriozalna sytuacja u Norwegów! Granerud i spółka nie zostaną dopuszczeni do mistrzostw kraju

ZOBACZ WIDEO: Historia Andrzeja Stękały wzorem dla młodych skoczków. "Wyciągnąłem wnioski z trudnego okresu"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×