PŚ w Zakopanem. Podliczyliśmy wyniki kwalifikacji. Dobry prognostyk przed drużynówką, zaskakująco słabi Norwedzy

W sobotę, w Zakopanem, odbędzie się konkurs drużynowy Pucharu Świata. Podliczyliśmy noty zawodników po piątkowych kwalifikacjach i wyglądają one bardzo optymistycznie dla Polaków.

PS
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Po weekendzie Pucharu Świata w Titisee-Neustadt wszystko wskazywało na to, że o wygraną w konkursie drużynowym w Zakopanem powalczą Polacy z Norwegami, którzy zdominowali rywalizację przed tygodniem. Być może rzeczywiście tak będzie, ale kwalifikacje na to nie wskazują.

Podliczyliśmy drużynowe wyniki kwalifikacji, biorąc pod uwagę zawodników, którzy reprezentować będą poszczególne ekipy. Wnioski? Najwyższą notę uzyskali podopieczni Michala Doleżala: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki. W sumie 505,4 punktu. Wliczyliśmy w to także notę Żyły, który został zdyskwalifikowany i nie wystąpi w niedzielnych zmaganiach indywidualnych.

Drugie miejsce pod tym względem zajęli Słoweńcy, którzy wystąpią w składzie: Cene Prevc, Tilen Bartol, Peter Prevc i Anze Lanisek - 501,6 punktu. 494,8 punktu zebrali Niemcy: Pius Paschke, Severin Freund, Karl Geiger oraz Markus Eisenbichler.

Norwegowie w sobotę wystąpią w składzie: Daniel Andre Tande, Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik i Robert Johansson. W kwalifikacjach nie było ani jednego Norwega w TOP 10, a Granerud był najgorszym z pięciu podopiecznych Alexandra Stoeckla. Lepszą notę uzyskał nawet powracający do rywalizacji Thomas Aasen Markeng, ale Stoeckl rzecz jasna nie zdecydował się na odstawkę lidera PŚ. W sumie czwórka na sobotę uzyskała notę 465,0. Mniejszą nawet od... Finów, którzy mieli dwóch zawodników w czołowej "10" kwalifikacji.

Drużynowe wyniki kwalifikacji (uwzględnieni zawodnicy, którzy wystartują w sobotnim konkursie):

Miejsce Kraj Nota
1. Polska 505,4
2. Słowenia 501,6
3. Niemcy 494,8
4. Japonia 492,1
5. Austria 491,9
6. Finlandia 473,1
7. Norwegia 465,0

Czytaj także: - PŚ w Zakopanem. Piotr Żyła zdyskwalifikowany! Nie wystąpi w niedzielnym konkursieSkoki narciarskie. Dawid Kubacki nagrodzony w Zakopanem. Polak "Królem Nart" ZOBACZ WIDEO: Andrzej Stękała o pracy w karczmie: Jeszcze pomogę. Po co mam z tego rezygnować?Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Czy Polacy triumfują w sobotnim konkursie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×