Puchar Świata kobiet. Kolejne zwycięstwo Marity Kramer. Tylko jedna reprezentantka Polski w czołowej "30"

Marita Kramer odniosła zwycięstwo w konkursie indywidualnym Pucharu Świata, rozgrywanym w Titisee-Neustadt. Dla Austriaczki to już drugi triumf w tym sezonie. Z grona reprezentantek Polski w czołowej "30" uplasowała się tylko Anna Twardosz.

Adrian Nuckowski
Marita Kramer PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Marita Kramer
Po raz pierwszy w historii w pierwszej serii konkursu kobiet na stracie zobaczyliśmy cztery reprezentantki Polski. Przez kwalifikacje przebrnęły Anna Twardosz, Kinga Rajda, Nicole Konderla oraz Kamila Karpiel. Do finałowej serii udało się dostać jedynie Twardosz, która po skoku na odległość 109 metrów została sklasyfikowana na 27. pozycji. Debiutująca w czołowej "30" zawodów Pucharu Świata Polka zajęła ostatecznie 30. miejsce, zapisując na swoim koncie pierwszy w karierze punkt.

Drugie zwycięstwo obecnej zimy zanotowała Marita Kramer. Austriaczka wyprzedziła o 3,7 pkt rewelacyjną Norweżkę, Silje Opseth, która na półmetku zajmowała dopiero szóstą pozycję. W finałowej serii uzyskała jednak zdecydowanie najwyższą notę, która pozwoliła jej przeskoczyć na podium. Czołową trójkę uzupełniła Słowenka, Ema Klinec.