Mistrzostwa świata juniorów. Dobry występ Anny Twardosz, złoto dla Norweżki

Thea Minyan Bjoerseth została mistrzynią świata juniorek w skokach narciarskich na skoczni normalnej w Lahti. Bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Twardosz.

PS
Anna Twardosz PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Anna Twardosz
Anna Twardosz w ostatnich tygodniach wyrosła na liderkę polskich skoków narciarskich wśród kobiet i potwierdziła to także na mistrzostwach świata juniorek. Dobrze spisywała się już podczas treningów i nie spuściła z tonu także podczas czwartkowego konkursu indywidualnego.

W pierwszej serii skoczyła 84 metry, co na półmetku dawało jej piąte miejsce. W finale dołożyła jeszcze metr do tej odległości, ale ostatecznie sklasyfikowana została na ósmym miejscu. Może być w pełni zadowolona ze swojego występu.

Mistrzynią świata została Norweżka, Thea Minyan Bjoerseth (98 i 92 metry). Trzeba powiedzieć, że to było zdecydowane zwycięstwo, a wręcz deklasacja. Druga Josephine Pagnier straciła 20,5 punktu do zwyciężczyni (90 i 91 metrów). Brązowy medal wywalczyła Jerneja Brecl (89 i 91,5 metra).

W drugiej serii zaprezentowały się jeszcze dwie Polki. 17. lokatę zajęła Kamila Karpiel (81,5 oraz 78 metrów), a 23. była Nicole Konderla (74,5 oraz 77,5 metra). Wiktoria Przybyła odpadła po pierwszej serii - 73 metry dały jej 31. miejsce.

W czwartkowy wieczór odbędzie się konkurs indywidualny mężczyzn, a w piątek zawody drużynowe - pań i panów.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)