KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PŚ. Trener Norwegów odpowiedział na słowa Żyły. Zdecydowana reakcja

Piotr Żyła zasugerował, że dyskwalifikacja Halvora Egnera Graneruda to efekt niedostosowania się do wcześniejszych ostrzeżeń. Na łamach portalu Sport.pl trener Norwegów zdecydowanie odpowiada polskiemu skoczkowi.

Artur Babicz
Artur Babicz
Alexander Stoeckl Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Alexander Stoeckl
Piątkowa dyskwalifikacja Halvora Egnera Graneruda odbija się szerokim echem. Norweg chociaż okazał się najlepszy na skoczni, to nie przeszedł przez rutynową kontrolę sprzętu. Okazało się, że na wysokości bioder kombinezon był zbyt obszerny i przez to zdarzenie musi jeszcze poczekać na swoje 12. zwycięstwo w sezonie 2020/2021.

Tę sytuację skomentował Piotr Żyła, który zasugerował winę po stronie Norwegów. Zdaniem polskiego skoczka wszystkie reprezentacje przed dyskwalifikacją dostają ostrzeżenia przy kontrolach. Stąd też jeżeli zawodnik się do nich dostosuje, nie powinna go spotkać większa kara.

Szybko na te słowa na łamach portalu Sport.pl odpowiedział trener Norwegów - Alexander Stoeckl. - Nie wiem nic o żadnych wcześniejszych ostrzeżeniach dla Halvora czy innych Norwegów. Kwestie sprzętowe to jednak coś, z czym muszą mierzyć się zawodnicy, czasami wychodzi tak, jak w piątek - mówił Stoeckl.

ZOBACZ WIDEO: Sven Hannawald zadał pytanie Adamowi Małyszowi. Odpowiedź bezcenna!

Natomiast w rozmowie z PAP, szkoleniowiec Norwegów szerzej skomentował przyczyny dyskwalifikacji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. - Halvor w ostatnich dnia nagle schudł i wyraźnie stracił trochę "mięsa" w biodrach. Właśnie w tym miejscu kombinezon okazał się zbyt obszerny - tłumaczył Austriak.

Nieprzyjemne zdarzenie z rumuńskiego Rasnova jest cenną nauczką dla Norwegów przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym. O ile piątkowa dyskwalifikacja nie wpłynęła na pozycję Halvora Egnera Graneruda w Pucharze Świata, tak strata medalu na imprezie mistrzowskiej byłaby niezwykle bolesna.

Zobacz także: Media o dyskwalifikacji Graneruda
Zobacz także: Trudne zadanie Horngachera

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
 • yes Zgłoś komentarz
  Żyła wie o dyskwalifikacjach, gdyż sam też został "wyróżniony" .
  • jeż Zgłoś komentarz
   No ci to przechodzą samego siebie, schudł w biodrach przez 2 godz., no fenomenalna sprawa!
   • prym Zgłoś komentarz
    Kara za nieodpowiedni sprzęt powinna być dużo dłuższa i nie było by kłopotu i dyskwalifikacji.Dyskwalifikacja na trzy turnieje z rzędu zamknęła by raz na zawsze niedopasowany
    Czytaj całość
    sprzęt.Dlaczego tego FIS nie wprowadzi?
    • neptun Zgłoś komentarz
     Ciekawe,że Granerud mówił co innego.Wystąpił po raz pierwszy w nowym kobinezonie i był faktycznie za szeroki w biodrach.! Zgadzam się z Piotrkiem i myślę,że to sygnał ostrzegawczy dla
     Czytaj całość
     zawodników przed zbliżającymi mistrzostwami.
     • Zastrzyk Bez Atestu u.h.o. Zgłoś komentarz
      Aha, czyli tak naprawdę trener Norwegów nie odpowiedział Piotrkowi, tylko ten portal plotkarski jak zwykle rozpuszcza plotki.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×