Oberstdorf 2021. Gwiazdy odrzucone przed kwalifikacjami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tom Weller/DeFodi Images / Na zdjęciu: Peter Prevc
Getty Images / Tom Weller/DeFodi Images / Na zdjęciu: Peter Prevc
zdjęcie autora artykułu

Po czwartkowych treningach szkoleniowcy podjęli decyzję w sprawie składów na kwalifikacje do konkursu mistrzostw świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie. Zabrakło w nich miejsca dla gwiazd.

Przypomnijmy - każda reprezentacja może wystawić czterech skoczków do kwalifikacji do konkursu mistrzostw świata w skokach narciarskich. Każda, z wyjątkiem tej, z której pochodzi obrońca tytułu, który prawo starto ma zapewnione z automatu. Z tego powodu w piątkowych kwalifikacjach zobaczymy pięciu Polaków - Dawida Kubackiego (obrońcę tytułu), a także Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę oraz Klemensa Murańkę.

Michal Doleżal musiał zrezygnować z jednego skoczka po treningach i był nim Jakub Wolny. Inne reprezentacje, które przyjechały do Oberstdorfu w 6-osobowym składzie, musiały odstawić po dwóch zawodników.

Twardy orzech do zgryzienia mieli Austriacy, bo podopieczni Andreasa Widhoelzla dobrze spisywali się w czwartkowych treningach. Ostatecznie szkoleniowiec zrezygnował z Manuela Fettnera i Jana Hoerla. Co ciekawe, w trzeciej serii treningowej w czwartek obaj zajęli miejsca w TOP 4.

ZOBACZ WIDEO: Oberstdorf 2021. Dziennikarz zwrócił uwagę na zachowanie Kamila Stocha. "Można być optymistą"

Stefan Horngacher natomiast nie miał już tak dużych wątpliwości i z powołanej szóstki odstawił Severina Freunda i Martina Hamanna. Norwedzy natomiast zdecydowali się przystąpić do kwalifikacji bez Andersa Haare i Johanna Andre Forfanga.

W kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej nie zobaczymy też gwiazdy reprezentacji Słowenii - Petera Prevca. W czwartkowych treningach radził sobie bardzo przeciętnie. Skreślony został także jego brat - Domen Prevc.

Kwalifikacje rozpoczną się w piątek o godzinie 20:30. Na 19:00 zaplanowana jest seria próbna.

Czytaj także:  - MŚ Oberstdorf 2021. Apoloniusz Tajner zdradził, na ile medali liczy u skoczkówOberstdorf 2021. Michal Doleżal wybrał skład na kwalifikacje. Przesądziły czwartkowe treningi

Źródło artykułu:
Komentarze (3)
avatar
Pan wszystkich Panów
26.02.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Z wyjątkiem Prevca to które to gwiazda panie/pani/ono PS?  
avatar
yes
26.02.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nie komentuję anonima. Czytaj całość
avatar
jotwu
26.02.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Gwiazdy? To nie są nawet gwiazdeczki.To taki poślad.