Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Oberstdorf 2021. Polscy mistrzowie wracają do gry. Arcyciekawa sytuacja

Czwartek jest dniem kwalifikacji do konkursu mistrzostw świata na dużej skoczni w Oberstdorfie. Do rywalizacji już na pewno powrócą najlepsi polscy zawodnicy. Szykują się arcyciekawe zmagania, w których nie ma wyraźnego faworyta.
PS
Piotr Żyła PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła

W środę informacją dnia w świecie skoków narciarskich było zakażenie Halvora Egnera Graneruda koronawirusem. Jeden z najpoważniejszych faworytów do złota mistrzostw świata na dużej skoczni w Oberstdorfie został wyeliminowany z rywalizacji. To oczywiście duża strata dla poziomu MŚ. 

Taki obrót wydarzeń sprawił, że nie ma jednego wyraźnego faworyta do złotego medalu na dużej skoczni. Potwierdziły to także środowe treningi - w każdym wygrywał ktoś inny. Kandydatów do medali jest przynajmniej pięciu, a śmiało można wymienić nawet 10 nazwisk. Świetnie w treningach prezentowali się Austriacy, daleko skakał Markus Eisenbichler, dobrze radzili sobie podrażnieni Norwedzy. 

Trudno uznać jednak te treningi za bardzo konkretny wyznacznik, bo brakowało w nich kilku skoczków - przede wszystkim najlepszych polskich zawodników: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Michal Doleżal zdecydował się na podobny manewr, jak na skoczni normalnej, dając odpocząć liderom kadry. W czwartek już z pewnością zobaczymy wszystkich zawodników, bo to dzień kwalifikacji do piątkowego konkursu. 

ZOBACZ WIDEO: Żal i smutek po porażce. Adam Małysz: Nie dziwię się, że Dawid był zawiedziony

Poza wymienioną trójką, w składzie Biało-Czerwonych jest jeszcze Andrzej Stękała, który w środę wygrał rywalizację o to miejsce z Jakubem Wolnym i Klemensem Murańką. Co jednak delikatnie niepokoi, skoki Stękały nie były tak dobre, na jakie go stać (kolejno 123, 125 i 125,5 metra). 

Czwartkowe kwalifikacje (godz. 17:30) i seria próbna przed nimi (godz. 16:00) dadzą nam odpowiedź, w jakiej formie są najlepsi polscy skoczkowie i nastawią oczekiwania kibiców przed zawodami w piątek. Brak murowanego faworyta sprawia, że czekają nas trzy bardzo emocjonujące dni na skoczni - z konkursem drużynowym na zakończenie w sobotę. 

Czwartek, 04.03.2021
16:00 - Seria próbna mężczyzn HS137
17:30 - Kwalifikacje mężczyzn HS137

Czytaj także:
Oberstdorf 2021. Historyczny konkurs i bardzo dalekie skoki. Jedna Polka w finale
Oberstdorf 2021. Co za dzień dla Norwegów! Sprawdź klasyfikację medalową

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×