Halvor Egner Granerud ma nowe cele na przyszły sezon. Ta lista robi wrażenie!

Halvor Egner Granerud z wielką przewagą wygrał Kryształową Kulę w zakończonym sezonie. Norweg w przyszłym sezonie zamierza jednak powiększyć swoją kolekcję trofeów. - Chcę się poprawić - zapewnia w rozmowie z TVP Sport.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Halvor Egner Granerud PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Halvor Egner Granerud
To był sezon Halvora Egnera Graneruda. Norweg wygrał 11 konkursów Pucharu Świata i 2-krotnie zajmował drugie miejsca. Dzięki fenomenalnym skokom zdominował klasyfikację generalną PŚ, uzyskując przewagę ponad 400 punktów nad drugim Markusem Eisenbichlerem.

Granerud tak fantastycznie nie spisywał się jednak w najważniejszych imprezach sezonu. Indywidualnie sięgnął po srebro mistrzostw świata w lotach, ale już w Turnieju Czterech Skoczni czy na mistrzostwach świata w Oberstdorfie był sklasyfikowany poza podium.

Jakie cele ma na przyszły sezon? - Chcę się poprawić. Jest wiele ciekawych rzeczy w przyszłym roku. Turniej Czterech Skoczni, później igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata w lotach, Raw Air, a do tego Puchar Świata. Ta lista mnie motywuje przed kolejnym sezonem - nie ukrywa Granerud w rozmowie z TVP Sport.

Co ciekawe, 25-latek nie ma wielkich planów na przerwę wakacyjną. - Wracam jutro do Norwegii. Jeśli pojedziesz na wakacje, to w Norwegii musisz spędzić 14 dni na kwarantannie, więc pojadę po prostu do domu i spędzę czas ze swoimi rodzicami - dodał Granerud.

To był przełomowy sezon dla Norwega. W listopadzie 2020 roku po raz pierwszy w karierze uplasował się na podium konkursu Pucharu Świata, a dotychczas jego najlepszym miejscem w klasyfikacji generalnej było 15., które zajął w sezonie 2018/2019.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Granerud wygra Puchar Świata także w przyszłym sezonie?