Skoki narciarskie. PK. Triumf Aleksandra Zniszczoła! Świetne skoki Polaków w Czajkowskim

Aleksander Zniszczoł zwyciężył w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim. Świetnie spisali się także pozostali reprezentanci Polski - aż dwóch mieliśmy na podium.

PS
Aleksander Zniszczoł Getty Images / Tom Weller/DeFodi Images / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
W sobotę nie udało się rozegrać konkursu Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim, bo we znaki dawał się zbyt silny wiatr. Wydawało się, że w niedzielę też będzie o to bardzo trudno, a wskazywało na to fakt, że przed zawodami odwołano serię próbną. Także kilka godzin wcześniej panie nie były w stanie dokończyć konkursu Pucharu Świata w Czajkowskim.

W końcu jednak aura zlitowała się nad skoczkami, a polscy skoczkowie dostarczyli mnóstwo radości. Triumfował Aleksander Zniszczoł, który po pierwszej serii był piąty (122,5 metra), ale w drugiej huknął 140,5 metra, co pozwoliło mu wspiąć się na szczyt klasyfikacji konkursu. Drugie miejsce zajął Manuel Fettner (125,5 oraz 140,5 m), a na najniższym stopniu podium stanął Stefan Hula (124,5 oraz 142,5 metra).

Zawody zostały zdominowane przez polskich i austriackich skoczków. W czołowej dziesiątce znaleźli się przedstawiciele tylko tych dwóch nacji. Na siódmej lokacie sklasyfikowany został Maciej Kot, choć na półmetku był drugi (132,5 oraz 124 metry). Tuż za nim był Tomasz Pilch (126 oraz 141,5 metra). Najsłabiej z Biało-Czerwonych spisał się Paweł Wąsek - po skokach na 117,5 oraz 109 metrów zajął 28. miejsce.

O godzinie 14:30 ma wystartować drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim.