Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Na ten moment skoczkowie czekali długo. Czas na pierwszy test

Już w piątek odbędą się letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, a imprezie towarzyszyć będzie wydarzenie, na które polscy skoczkowie czekali bardzo długo.

PS
kompleks średnich skoczni w Zakopanem Facebook / COS Zakopane / Na zdjęciu: kompleks średnich skoczni w Zakopanem
Letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich to pierwszy poważniejszy sprawdzian formy polskich zawodników w tym okresie. Ale nie będzie to głównym punktem piątkowego wydarzenia. A przynajmniej nie jedynym. To właśnie w piątek, podczas mistrzostw kraju, oficjalnie otwarty zostanie kompleks średnich skoczni w Zakopanem.

Na ten moment skoczkowie czekali bardzo długo. Remont kompleksu rozpoczął się w marcu 2019 roku, a pierwszą wielką imprezą na skoczni K-95 miały mistrzostwa świata juniorów - w lutym 2021 roku. Do tego jednak nie doszło. Pandemia opóźniła pracę w Zakopanem, a MŚ przeniesiono do Finlandii.

Prace wydłużyły się o kilka miesięcy, ale najważniejsze, że już się zakończyły. Skoczkowie - od najmłodszych do tych najbardziej doświadczonych - będą mieli do dyspozycji pięć obiektów K-15, K-23, K-37, K-65 i K-95, a to może tylko pozytywnie rzutować na przyszłość dyscypliny w kraju. W ostatnich latach lokalne kluby musiały trenować w Szczyrku, co niejednokrotnie było dla nich kłopotem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ale widok! Polska pięściarka relaksuje się na Karaibach

W piątek w użyciu będą trzy obiekty. O 9:00 mają rozpocząć się zawody na skoczni K-37, o 11:00 na skoczni K-23, a na 14:00 zaplanowany jest start konkursu letnich mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn na obiekcie K-95. Po jego zakończeniu dojdzie do oficjalnej ceremonii otwarcia całego kompleksu.

Jeśli chodzi o najlepszych polskich skoczków, w piątek możemy być świadkami bardzo ciekawej rywalizacji. Kamil Stoch, ze względu na zabieg, z opóźnieniem rozpoczął treningi, ale płyną sygnały, że jest w bardzo dobrej formie. - Moim cichym faworytem na bazie tych treningów jest Klemens Murańka, który na tym etapie skacze doskonale - powiedział z kolei Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego zawodów, w rozmowie z portalem skijumping.pl. W każdej chwili odpalić mogą Piotr Żyła i Dawid Kubacki, choć ich forma nie jest jeszcze stabilna.

Program letnich mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich Zakopane, 09.07.2021:

11:30 - trening oficjalny
13:00 - kwalifikacje (w przypadku gdy będzie mniej niż 50 zawodników - seria próbna)
14:00 - pierwsza seria konkursowa kobiet
14:15 - pierwsza seria konkursowa mężczyzn
druga seria konkursowa kobiet
druga seria konkursowa mężczyzn
ceremonia dekoracji

Czytaj także:
25-letni skoczek zakończył karierę. Tłumaczy powody swojej decyzji
Problemy Austriaków przed sezonem letnim. Gwiazdy z kontuzjami

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×