LGP w Czajkowskim. Dobry występ Kingi Rajdy. Słowenka zdeklasowała rywalki

Ursa Bogataj nie miała sobie równych w konkursie Letniego Grand Prix, który odbył się w Czajkowskim. Z dobrej strony zaprezentowała się Kinga Rajda.

PS
skoki narciarskie Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: skoki narciarskie
Ursa Bogataj jest zdecydowanie najlepszą zawodniczką cyklu Letniego Grand Prix kobiet 2021 i potwierdziła to także w Czajkowskim. Słowenka już w pierwszej serii skoczyła 128,5 metra i na półmetku wyprzedzała drugą Silję Opseth o cztery punkty (124,5 m). Trzecia była inna reprezentantka Słowenii - Ema Klinec (124 m).

W konkursie oglądaliśmy cztery reprezentantki Polski. Dwie z nich awansowały do serii finałowej. 11. lokatę po pierwszej rundzie zajmowała Kinga Rajda (112,5 metra). Joanna Szwab była 30. (98,5 metra). Sztuka awansu nie udała się Annie Twardosz (94 metry) i Nicole Konderli (88 metrów).

W finale Bogataj skoczyła jeszcze dalej - 134 metry. Ostatecznie o prawie dziewięć punktów wyprzedziła Opseth (135 metrów w finale), a Klinec utrzymała trzecią lokatę (127 metrów w finale).

Rajda w drugiej serii nieco się poprawiła jeśli chodzi o odległość (115 metrów), ale to nie przełożyło się na awans - utrzymała 11. miejsce. O jedną lokatę - na 29. miejsce - awansowała Szwab (99 metrów w drugiej serii).

Warto dodać, że po sobotnim zwycięstwie Bogataj zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej cyklu Letniego Grand Prix. Kinga Rajda jest najwyżej sklasyfikowaną Polką - na 35. miejscu.

Czytaj także:
LGP. Jakub Wolny spadł z podium. Halvor Egner Granerud umocnił się na czele
LGP. Rosjanie gonią Polaków. Norwegowie wyszli na prowadzenie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: była tenisistka bawi się na całego! Luksusowe wakacje


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×