LPK. Polacy przeciętnie w Bischofshofen, triumf Manuela Fettnera

Manuel Fettner triumfował w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen. W zawodach wystąpiło sześciu Polaków, ale spisali się oni przeciętnie.

PS
Stefan Hula PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Stefan Hula
Sztab reprezentacji Polski postanowił nie wysyłać skoczków na zawody Letniego Grand Prix do Czajkowskiego, a posłać sześciu na zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego do Bischofshofen. Sobotni konkurs nie był jednak zbyt udany dla Biało-Czerwonych.

Najlepszym z szóstki był Stefan Hula, który zajął 14. miejsce (128 i 126 metrów). 16. był Aleksander Zniszczoł (128,5 i 121 m), a drugą dziesiątkę zamknął Klemens Murańka (130 i 121,5 m). W finałowej serii wystąpili jeszcze Jakub Wolny (125 i 118 m, 27. miejsce) oraz Maciej Kot (122 i 119 m, 29. lokata).

Sztuka awansu nie wyszła Pawłowi Wąskowi - 124 metry dały mu 32. miejsce. W pierwszej serii wystąpiło w sumie ponad 60 skoczków.

Triumfatorem zawodów został Manuel Fettner. Po pierwszej serii zajmował on siódme miejsce (130 m), ale w finale skutecznie zaatakował pierwszą lokatę (również 130 m). Drugie miejsce ex aequo zajęli Fredrik Villumstad (132,5 i 126 m) oraz Daniel Tschofenig (130 i 127 m).

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs LPK w Bischofshofen.