Schlierenzauer poruszył świat skoków. "Będę dążył, by być takim jak ty"

Świat skoków narciarskich oddaje hołd i żegna Gregora Schlierenzauera, który we wtorek oficjalnie zakończył sportową karierę.

PS
 Gregor Schlierenzauer Getty Images / Daniela Porcelli/DeFodi Images / Na zdjęciu: Gregor Schlierenzauer
We wtorek Gregor Schlierenzauer skradł nagłówki światowych mediów, ogłaszając decyzję o zakończeniu sportowej kariery. Świat skoków narciarskich żegna Austriackiego skoczka. W dniu ogłoszenia decyzji, kilku zawodników - byłych i obecnych - opublikowało wpisy w mediach społecznościowych, odnoszących się do Schlierenzauera.

"Nie wiadomo co napisać... Wszystkiego dobrego na nowej drodze? A przecież prędzej czy później każdy z nas, sportowców będzie w takiej samej sytuacji. Cieszę się, że mogłem być częścią historii, którą napisałeś" - przyznał na Instagramie Kamil Stoch (WIĘCEJ).

"Będzie cię brakowało w tym sportowym świecie" - dodał Adam Małysz (WIĘCEJ).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bijatyka na ostro. To miał być spokojny mecz

"Gratulacje Gregor za niewiarygodną karierę i wniesienie skoków narciarskich na nowy poziom! Życzę wiele sukcesów i szczęścia w przyszłości" - napisał Severin Freund.

W podobnym tonie napisał inny niemiecki skoczek, Andreas Wellinger. "Gratuluję wspaniałej kariery" - przyznał krótko.

"Gregor, nadal będę dążył, aby być takim jak ty. Dziękuję za całą inspirację" - napisał Ryoyu Kobayashi.

"Dziękuję Gregor. Za piękne chwile, które spędziliśmy razem podczas skoków i poza skokami. Za niezliczone teorie, filozofie i dyskusje. Za wszystkie rady i ostatnie kilka lat jako "współlokatorzy". Gratuluję niewiarygodnej kariery! Życzę ci wszystkiego najlepszego na przyszłość!" - podsumował Daniel Huber.

Kariera Gregora Schlierenzauera trwała 15 lat. W tym czasie wygrał 53 konkursy Pucharu Świata, co jest absolutnym rekordem. Ponadto Austriak zdobył dwie Kryształowe Kule, był indywidualnym mistrzem świata i mistrzem świata w lotach. Zdobył wiele medali MŚ, mnóstwo medali olimpijskich, ale do pełni szczęścia zabrakło mu indywidualnego złota na igrzyskach.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×