Kubacki przeskoczył Morgensterna. Lepszy jest tylko Małysz

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Dawid Kubacki zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix 2021 w skokach narciarskich. Dzięki temu nasz mistrz świata z Seefeld awansował w tabeli wszech czasów letniego cyklu.

Dawid Kubacki w sobotę był blisko podium konkursu Letniego GP w skokach narciarskich w Klingenthal. Reprezentant Polski ostatecznie zajął 4. miejsce, zwyciężył w wielkim stylu Japończyk Ryoyu Kobayashi (więcej TUTAJ).

31-letni Kubacki w tegorocznym cyklu LGP uplasował się na 2. pozycji za Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem. Tym samym zawodnik klubu sportowego Wisła Zakopane awansował w tabeli wszech czasów, jeśli chodzi o letnie zmagania (toczą się nieprzerwanie od 1994 r.).

Przed tegoroczną edycją Adam Małysz, Austriak Thomas Morgenstern i Kubacki mieli po trzy zwycięstwa w klasyfikacji generalnej LGP. Kończąc sezon na 2. miejscu mistrz świata na skoczni normalnej w Seefeld (w 2019 r.) przeskoczył Morgensterna, który może się pochwalić bilansem LGP: pierwsze miejsce - 3, drugie miejsce - 0 i trzecie miejsce - 1 (3-0-1).

Aktualny bilans Kubackiego (3-1-0) jest gorszy tylko od wyniku Małysza (3-1-2), co oznacza że na czele tabeli wszech czasów znajduje się teraz dwóch polskich skoczków.

Zobacz: Petarda Dawida Kubackiego! Znakomity poziom kwalifikacji ZOBACZ WIDEO: Internauci przecierają oczy. Co zrobiła polska gwiazda?!