KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kto nowym prezesem PZN? "Są sygnały wskazujące na Małysza"

Po igrzyskach w Pekinie kadencja Apoloniusza Tajnera dobiegnie końca. Kto go zastąpi na stanowisku prezesa Polskiego Związku Narciarskiego? W rozmowie ze sport.tvp.pl Tajner mówił o kandydaturze Adama Małysza.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Adam Małysz Materiały prasowe / PZN / Na zdjęciu: Adam Małysz
Powoli Apoloniusz Tajner żegna się z funkcją prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, którą pełnił od 2006 roku. W rozmowie ze sport.tvp.pl ocenił, że w ciągu dwóch dekad udało się scalić środowisko narciarskie, które wcześniej było skłócone.

Odniósł się też do tego, kto mógłby go zastąpić na stanowisku szefa związku. W kuluarach często pojawia się nazwisko Adama Małysza.

- Adam miałby akceptację środowiska. Są sygnały wskazujące na Małysza. Wybierają jednak delegaci. Trudno przewidzieć czy jeszcze pojawi się jakaś mocna kandydatura. Za wcześnie, by przewidywać. Na wyniki będą rzutować rezultaty z igrzysk olimpijskich - przyznał Tajner.

ZOBACZ WIDEO: Internauci przecierają oczy. Co zrobiła polska gwiazda?!

Adam Małysz od kilku lat spełnia się w roli dyrektora Polskiego Związku Narciarskiego. Nie ukrywa, że takie stanowisko mu odpowiada.

- Nigdy nie mów nigdy. Dla mnie to jednak trudna sytuacja. Prezes związku to odpowiedzialna funkcja, pewnie też prestiż, ale ja lubię to, co robię. Jestem aktywny, pomagam fizycznie chłopakom i to mi odpowiada bardziej niż siedzenie za biurkiem i chodzenie po imprezach - powiedział Małysz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Przypomnijmy, że Adam Małysz dyrektorem ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim jest od 2016 roku. Wcześniej odnosił liczne sukcesy sportowe. Ma więc spore doświadczenie, którym może dzielić się z młodszymi skoczkami.

Czytaj także:
Takiej imprezy w Polsce jeszcze nie było. To już na 90 procent pewne
Dawid Góra: Spór TVP z TVN nie obchodzi kibica

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • Judenrat45 Zgłoś komentarz
  Jakoś patrząc na to mieszane odczucia mam ja. Skoki zaczynają dogorywać, a o kombinacji wogóle nie słychać. Słabo to wygląda. Bard,o często mega dobry szportowiec okazuje się
  Czytaj całość
  beznadziejnym działaczem . Tam decydują układy a nie forma.
  • yes Zgłoś komentarz
   Ciekawe czy jako prezes będzie nadal pracował w reklamie telefonów, banków, napisów na czapkach i ubraniach oraz w informowaniu o żonie, córce, zięciu, przyszłych wnukach, telewizji,
   Czytaj całość
   domu. Powinientrochę zwolnić - dotyczy to również SF.
   • Legionowiak 2.0 Zgłoś komentarz
    Za dużo zajęć dla Małysza! Tancerz, dyrektor i prezes! "Tańczący Orzeł z Wisły"!
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×