KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Zmienił TVP na TVN. Mówi, jak zareagował pracodawca

- Podążyłem za dyscypliną - mówi nam Sebastian Szczęsny o swoim transferze do TVN-u. Przez ostatnich kilkanaście lat był jednym z głosów skoków narciarskich na antenie TVP. Głosem skoków pozostanie, ale już w nowej stacji.

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Sebastian Szczęsny PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Sebastian Szczęsny
Od sezonu 2021/22 wszystkie konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie można obejrzeć tylko na kanałach grupy Discovery, a więc w Eurosporcie oraz w TVN-ie. Ta druga stacja nigdy nie była kojarzona ze sportem, dlatego spodziewano się, że przed zimą dozbroi swoją sportową redakcję i postara się przynajmniej o jeden duży transfer.

Teraz już wiemy, że tym transferem jest pozyskanie Szczęsnego, który przez ostatnich 17 lat pracował w Telewizji Polskiej. Głównie przy skokach narciarskich, ale także przy boksie (w duecie z Piotrem Jagiełłą prowadził autorski magazyn "Ring"), kolarstwie, podnoszeniu ciężarów czy narciarstwie alpejskim.

Dlaczego Szczęsny zdecydował się na zmianę redakcji? - Skoki narciarskie to dyscyplina, dzięki której przyszedłem do TVP i to głównie skokami się w TVP zajmowałem, w ten sport byłem najbardziej zaangażowany. Kiedy się okazało, że skoki przechodzą do TVN-u, podążyłem za dyscypliną - tłumaczy w rozmowie z WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego widoku zupełnie się nie spodziewała. "Co one robią?"

- Decyzja nie była łatwa. Trzeba było wyjść poza swoją strefę komfortu - dodaje Szczęsny. - Będzie mi bardzo brakować boksu, który jest moją pasją. Gal boksu zawodowego, magazynu "Ring", współpracy z Piotrkiem Jagiełłą, która była dla mnie wielką przyjemnością, bo Piotrek to moim zdaniem jeden z najlepszych znawców pięściarstwa w Polsce. Jeżeli jednak nadarza się taka okazja, nowy projekt, który daje duże możliwości rozwoju, należy z niej skorzystać. A boks? Kto wie, może za jakiś czas zawita także na naszą antenę.

Dziennikarz podkreśla, że ze swoim poprzednim pracodawcą rozstał się w zgodzie. - Moja rozmowa z Markiem Szkolnikowskim była bardzo ok. Kiedy się spotkaliśmy, po mnie było widać, że jestem zdecydowany. Marek okazał pełne zrozumienie, że pojawiły się przede mną możliwości, z których chcę skorzystać, żeby potem nie żałować nie podjęcia rękawicy.

W telewizji TVN Szczęsny będzie prowadził razem z Damianem Michałowskim studio Pucharu Świata w skokach narciarskich. - Myślę, że z moim doświadczeniem i merytorycznym podejściem bardzo się przydam w świetnej ekipie, która bardzo miło mnie przyjęła. Konwencja studia ma być sportowo-lifestyle'owa. Chcemy, żeby w naszych programach każdy znalazł coś dla siebie, żeby były one atrakcyjne zarówno dla fana skoków narciarskich, jak i dla osób oglądających je tylko od czasu do czasu.

Pierwsze konkursy Pucharu Świata w tym sezonie odbędą się 20 i 21 listopada w rosyjskim Niżnym Tagile.

Czytaj także:
17-latek pokonał Kamila Stocha. Małysz zabrał głos
W tych polskich skoczkach drzemie wielki talent!

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (29)
Zobacz więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×