KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Niemiec wizytował olimpijską skocznię w Chinach. "W Europie to nie do pomyślenia"

Przyszłoroczne zimowe igrzyska olimpijskie odbędą się w Chinach. Skocznie w Zhangjiakou to dla wielu zawodników zagadka. Odbyły się tam już zawody Pucharu Kontynentalnego, po których obiekt ocenił menedżer niemieckiej kadry.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
skocznie w Zhangjiakou Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: skocznie w Zhangjiakou
Przez pandemię koronawirusa nie odbyła się przedolimpijska próba generalna na obiektach w Zhangjiakou. Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich były odwoływane, przez co skoczkowie nie mieli okazji do poznania skoczni, na których w lutym powalczą o olimpijskie medale.

W Chinach rywalizowało za to zaplecze Pucharu Świata. W weekend odbyły się tam zawody Pucharu Kontynentalnego. Tym samym świat miał okazję ocenić nowoczesne obiekty w Zhangjiakou.

Menedżer niemieckiej kadry Horst Huettel wskazał w rozmowie z skispringen.com kilka problemów, z jakimi mogą zmagać się skoczkowie podczas olimpijskiej rywalizacji.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zaręczyny w przerwie meczu? To się nigdy nie znudzi

- Profil skoczni narciarskich jest oczywiście nowoczesny i świetny, ale są one również bardzo podatne na wiatr. Wieża sędziowska jest zbyt wysoka jak na skocznię normalną. Na zawodników można patrzeć tylko z góry, a powinno się patrzeć z boku - powiedział Huettel.

To nie jedyny problem, z jakim musieli zmagać się skoczkowie. Wynikał on jednak nie z infrastruktury, ale z zabezpieczeń antycovidowych. Zawodnicy w Chinach przebywali w specjalnej bańce, przez co na obiekty wyjeżdżali o godzinie 7:00. Problem w tym, że treningi i zawody rozpoczynały się trzy godziny później.

- Prawie dwie godziny na terenie skoczni narciarskich trzeba było spędzać bez celu. Na miejscu nie było osoby odpowiedzialnej, która mogłaby to zmienić. Nawet ludzie z FIS nie mogli nic zrobić. Coś takiego byłoby nie do pomyślenia w Europie - dodał.

Czytaj także:
Japoński dziennikarz w Polsce. "Jestem zaskoczony"
Ministerstwo sportu odpowiedziało nam, ile pieniędzy przekazało himalaistom. Jest zaskoczenie

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Chińczycy uczą się. Dobrze, że widział i wypowiada się znający na rzeczy człowiek z zewnątrz... Polski saneczkarz miał niedawno wypadek na torze - rzecz zła, jednak pewnie się nie
  Czytaj całość
  powtórzy.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×