Bez wielkiego faworyta w Titisee-Neustadt. Wymuszona rewolucja u Norwegów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Marius Lindvik
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Marius Lindvik
zdjęcie autora artykułu

Pięciu reprezentantów Norwegii wystąpi w zawodach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. W składzie doszło do wymuszonej rewolucji.

Koronawirus wymusił rewolucję w składzie Norwegów na weekend Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Do Niemiec, właśnie przez wirusa, nie pojadą Daniel Andre Tande i Fredrik Villumstad - obaj są zakażeni. Nie pojedzie też Marius Lindvik, który miał kontakt z Tande i jest izolowany. Alexander Stoeckl nie chce ryzykować przed igrzyskami olimpijskimi.

Niemniej to wielki cios dla Lindvika. Skoczek triumfował w dwóch ostatnich konkursach indywidualnych Pucharu Świata, przesunął się na trzecie miejsce w klasyfikacji, a do lidera tracił 198 punktów.

Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno Karl Geiger jak i Ryoyu Kobayashi będą skakać w Titisee-Neustadt - w dwóch konkursach indywidualnych - absencja Lindvika odbiera mu szanse na walkę o Kryształową Kulę.

ZOBACZ WIDEO: Dlaczego polscy skoczkowie nie wykorzystali tego atutu?! Ekspert zabrał głos

W najbliższy weekend wśród najlepszych zabraknie też Roberta Johanssona, który nadal ma problemy z plecami.

Norwedzy udadzą się więc do Niemiec w składzie: Halvor Egner Granerud, Johann Andre Forfang, Robin Pedersen i Sondre Ringen.

Program PŚ w Titisee-Neustadt: Piątek, 21.01.2022 10:00 - Odprawa techniczna 13:30 - Oficjalny trening 15:50 - Kwalifikacje Sobota, 22.01.2022 15:15 - Seria próbna 16:15 - Pierwsza seria konkursowa Niedziela, 23.01.2022 14:30 - Kwalifikacje 16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Czytaj także: Kibice odwracają się od skoków. Te liczby mówią wszystko

Zobacz również: Sensacja w mistrzostwach Norwegii!

Źródło artykułu: