Wielki powrót do Pucharu Świata. Niemcy wciąż walczą o igrzyska

12 reprezentantów Niemiec znalazło się w kadrze na zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Szykuje się powrót po długiej przerwie.

PS
Richard Freitag WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Richard Freitag
Jak donosi serwis skispringen.com, trzech reprezentantów Niemiec jest już pewnych wyjazdu na igrzyska olimpijskie do Pekinu. To Karl Geiger, Markus Eisenbichler i Stephan Leyhe. Pozostały dwa miejsca do obsadzenia, a decyzja ma zapaść po sobotnich zmaganiach w Titisee-Neustadt.

Niemiecki sztab zdecydował w związku z tym, żeby wysłać do walki w Pucharze Świata również grupę krajową. Tym samym w najbliższy weekend zaprezentuje się aż 12 podopiecznych Stefana Horngachera.

Będą to: Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Severin Freund, Andreas Wellinger, Stephan Leyhe, Constantin Schmid i Pius Paschke. A z grupy krajowej: David Siegel, Martin Hamann, Philipp Raimund, Justin Lisso oraz Richard Freitag.

ZOBACZ WIDEO: Tego u Piotra Żyły nikt się nie spodziewał. Trener wyjaśnił, co się stało

Dla tego ostatniego jest to wielki powrót do Pucharu Świata. Freitag przed laty był jednym z liderów reprezentacji Niemiec. W 2018 roku zdobył z nią srebro igrzysk w konkursie drużynowym. Tyle tylko, że od ponad dwóch lat jest cieniem samego siebie.

W tym sezonie w Pucharze Świata jeszcze nie skakał. W poprzednim wystąpił w zaledwie dwóch konkursach PŚ i zdobył cztery punkty. Częściej oglądaliśmy go w zawodach Pucharu Kontynentalnego lub FIS Cup. Teraz dostał szansę, aby przypomnieć o sobie kibicom.

W Titisee-Neustadt odbędą się dwa konkursy indywidualne (w sobotę i niedzielę). Na piątek zaplanowano treningi i kwalifikacje.

Program PŚ w Titisee-Neustadt:

Piątek, 21.01.2022
10:00 - Odprawa techniczna
13:30 - Oficjalny trening
15:50 - Kwalifikacje

Sobota, 22.01.2022
15:15 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 23.01.2022
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Czytaj także: Ależ zamieszanie! Słynny skoczek testowany na koronawirusa kilka razy dziennie

Zobacz również: Ta wiadomość zmroziła Adama Małysza. "Jesteśmy przerażeni"

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×