Polacy nadal w miejscu. Kolejny triumf Słoweńca

Polscy skoczkowie ponownie kiepsko spisali się podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku. Po raz drugi triumfował Anze Semenic.

PS
skoki narciarskie Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: skoki narciarskie
W sobotę tylko jeden reprezentant Polski zdobył punkty w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku. W niedzielę nastąpiła niewielka poprawa, bo dwóch Biało-Czerwonych zakończyło konkurs w czołowej "30".

Jedno nie zmieniło się jednak w ogóle. Polacy nadal byli tłem dla rywali. Na 20. lokacie sklasyfikowany został Kacper Juroszek. Po pierwszej serii był 15. (118,5 metra), ale w drugiej skoczył tylko 110 metrów i nie utrzymał swojej pozycji. 23. miejsce zajął natomiast Jan Habdas (111,5 i 113 metrów).

Pozostali Polacy odpadli już po pierwszej serii. 39. był Szymon Jojko (105,5 m), 40. miejsce zajął Arkadiusz Jojko (100,5 m), 41. Szymon Zapotoczny (102 m), a 45. Jarosław Krzak (93 m).

W Innsbrucku ponownie triumfował Anze Semenic (125,5 i 128,5 metra). Drugie miejsce zajął Ulrich Wohlgenannt (125 i 123 metry), a podium uzupełnił Thomas Lackner (124,5 oraz 122,5 metra).