KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Skoczkowie z tego kraju bardzo zaskoczyli. Sprawią sensację w konkursie?

Nie tylko Polacy, Austriacy czy Norwegowie pokazali się z dobrej strony w trzech seriach treningowych przed IO Pekin 2022. Świetnie wrażenie zrobili dwaj zawodnicy z Rosji, startujący pod flagą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Jewgienij Klimow PAP/EPA / URS FLUEELER / Na zdjęciu: Jewgienij Klimow
Skoczkowie przyjechali do Chin jak w nieznane. Przed rokiem, z powodu pandemii, nie odbyła się na miejscowych obiektach próba przedolimpijska. Tym samym dla większości zawodników czwartkowe treningi były dopiero zapoznaniem się z miejscowym obiektem HS 106.

Po trzech seriach treningowych, na trzy dni przed konkursem o medale, możemy postawić pierwsze wnioski. Na skoczni w Chinach dobrze czuje się Norweg Halvor Egner Granerud, Austriacy: Manuel Fettner i Stefan Kraft, kilku skoczków ze Słowenii, Polacy: Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Kamil Stoch i... dwaj rosyjscy skoczkowie.

I to właśnie postawa Jewgienija Klimowa i Daniła Sadrejewa była największą niespodzianką pierwszego dnia treningu skoczków. Pierwszy wygrał trzecią serię próbną po skoku na 101,5 metra z niskiej 5. belki startowej i przy stosunkowo słabym wietrze pod narty. Z kolei Sadrejew dwukrotnie, w drugim i trzecim treningu, zajmował bardzo wysokie 8. miejsce.

Widać, że obaj dobrze czują się na tym obiekcie i w niedzielę mogą sporo namieszać. Obaj zawodnicy na co dzień startują w Pucharze Świata w barwach Rosji. Po raz kolejny sportowcy z tego kraju na igrzyskach olimpijskich nie mogą jednak startować pod swoją flagą, tylko pod flagą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. To efekt kar za wcześniejsze naruszenie przepisów antydopingowych przez Rosję.

W piątek, od 7:00 rano czasu polskiego, trzy kolejne serie próbne. W sobotę o 7:20 kwalifikacje, a w niedzielę o 12:00 czasu polskiego konkurs o medale na skoczni HS106.

Czytaj także:
Co za dramat! Faworyt do złota z koronawirusem
Bomba! Stoch wyrównał rekord skoczni na pierwszym treningu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo na lotnisku. "Zaniemówiłem"


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×