Ciekawa decyzja polskiego sztabu. Kadra Kruczka się uszczupliła

W rozmowie z portalem skijumping.pl Łukasz Kruczek poinformował, że Kamila Karpiel decyzją sztabu została odsunięta od kadry. Ciekawi jednak fakt, że zawodniczka AZS Zakopane nie brała nawet udziału w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Kamila Karpiel PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamila Karpiel
Wyniki polskich skoczkiń narciarskich na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie były mocno poniżej oczekiwań. Tuż po zakończeniu imprezy w stolicy Chin dziennikarz Eurosportu, Kacper Merk przekazał, że Kamila Karpiel została wyrzucona z kadry narodowej.

Informację doprecyzował Dominik Formela z portalu skijumping.pl. "Oficjalnie nie została usunięta z kadry narodowej PZN, natomiast decyzją sztabu odsunięto ją od centralnych działań szkoleniowych" - napisał na Twitterze.

Decyzję sztabu szkoleniowego tuż po zakończeniu igrzysk w Pekinie potwierdził trener polskich skoczkiń, Łukasz Kruczek. Choć jak wiadomo Kamila Karpiel nie wywalczyła sobie miejsca w drużynie narodowej, która rywalizowała w Chinach.

ZOBACZ WIDEO: Sporty zimowe nie są domeną Polaków? "Często nie mamy warunków, żeby trenować"

- Została odsunięta od szkolenia i udziału w zawodach do końca sezonu. Przeszła na szkolenie klubowe. Od grudnia trenowała praktycznie indywidualnie, ale poziom nie zmienił się w oczekiwany sposób. Do tego doszło kilka mniejszych problemów, które się skumulowały - powiedział Kruczek w rozmowie z portalem skijumping.pl

Wygląda więc na to, że podobnie jak w żeńskim biathlonie, kadra naszych skoczkiń również potrzebuje rewolucji. Krótki wpis w mediach społecznościowych dziennikarza TVP Sport, Mateusza Lelenia daje do myślenia.

"Od dawna atmosfera w kadrze pań była zatruta. Opcje były dwie. Dymisja trenera lub odprawienie zawodniczki. Mamy decyzję. Zostawiam ocenę, czy dobrą. Wiem, że za późną" - napisał na Twitterze.

Zobacz też:
Adam Małysz reaguje na reportaż Wirtualnej Polski. "To jest bardzo niesprawiedliwe"
Oficjalnie. Igrzyska olimpijskie w Pekinie zakończone

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×