Raw Air. Wielka nagroda dla Stefana Krafta. Polacy poza dziesiątką

Stefan Kraft zajął trzecie miejsce w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Oslo i przypieczętował zwycięstwo w cyklu Raw Air. Otrzyma za to pokaźną nagrodę.

PS
Stefan Kraft PAP/EPA / Na zdjęciu: Stefan Kraft
Stefan Kraft miał sporą przewagę w cyklu Raw Air przed ostatnim konkursem w Oslo i tylko katastrofa mogła mu to pierwsze miejsce odebrać. Tak się nie stało. Kraft świetnie poradził sobie w niedzielnej rywalizacji, zajął trzecie miejsce i postawił stempel pod znaczącym osiągnięciem.

Kraft za swój triumf w Raw Air otrzyma 35 tysięcy euro, czyli ponad 171 tysięcy złotych. Drugie miejsce w norweskim turnieju zajął Karl Geiger, tracąc do Austriaka ponad 30 punktów. Geiger wywalczył 17,5 tysiąca euro. Na najniższym stopniu cyklu stanął Ryoyu Kobayashi - zainkasował za to 7,5 tys. euro.

Polacy zakończyli Raw Air poza pierwszą dziesiątką. Najlepszym z nich był Kamil Stoch, który zajął 12. lokatę. 16. był Piotr Żyła, a tuż za nim znalazł się Paweł Wąsek. Na 21. miejscu sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który niedzielny konkurs zakończył już po pierwszej serii.