MŚ w lotach. Sensacja w składzie Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
zdjęcie autora artykułu

Tuż po czwartkowych treningach w Vikersund poznaliśmy zawodników, którzy przystąpią do kwalifikacji do konkursu mistrzostw świata w lotach.

55 zawodników znalazło się na liście treningów przed kwalifikacjami do mistrzostw świata w lotach. Niektóre reprezentacje, w tym Polacy, wystawiły po sześciu skoczków, ale do kwalifikacji mogły zgłosić maksymalnie czterech.

Po zakończeniu treningów poznaliśmy ostateczne zestawienie na kwalifikacje. Biało-Czerwoni przystąpią do nich w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Jakub Wolny.

Wielkim nieobecnym jest więc Dawid Kubacki, ale trzeba przyznać, że kiepsko spisał się na treningach. Na pierwszym był dopiero 35., a na drugim 37. Pominięty został również Andrzej Stękała.

Mamy niespodziankę także w składzie Norwegów. Po słabych skokach na treningach (172 i 198 metrów), do kwalifikacji nie przystąpi Halvor Egner Granerud.

Trudny orzech do zgryzienia miał trener Słoweńców, bo wszyscy jego podopieczni spisywali się świetnie w próbach treningowych. Ostatecznie przed kwalifikacjami zrezygnował z Cene Prevca i Lovro Kosa.

Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 15:50.

Czytaj również: - Słynny polski skoczek przed MŚ w lotach narciarskich. "Nie umiem sobie tego wyobrazić"Kto trenerem polskich skoczków? Adam Małysz uchylił rąbka tajemnicy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: cóż to jest za miłość! Ziółek kwitnie przy narzeczonym

Źródło artykułu: