KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe
Skoki narciarskie Kwalifikacje w Ruce

Dziękujemy za śledzenie z nami dzisiejszych kwalifikacji i zapraszamy na WP SportoweFakty na relacje z jutrzejszej serii próbnej oraz konkursu. Miłego wieczoru!

 

Przejdź do pełnej relacji
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Już tylko 9 zawodników zostało do końca kwalifikacji. Zniszczoł dalej 1. oczekującym, a Hula trzecim. Najpewniej więc w sobotnim konkursie zobaczymy 5 z 7 Polaków.

Dziękujemy za śledzenie z nami dzisiejszych kwalifikacji i zapraszamy na WP SportoweFakty na relacje z jutrzejszej serii próbnej oraz konkursu. Miłego wieczoru!

 

Z wygranej w kwalifikacjach cieszy się Ryoyu Kobayashi.

 

Do konkursu głównego awansowało ostatecznie sześciu z siedmiu Polaków, ale trudno uznać te kwalifikacje za udane. Nieźle prezentuje się w Ruce jedynie Kamil Stoch i to on był jedynym Biało-Czerwonym w trzydziestce.

A jednak Zniszczoł w konkursie. Granerud kompletnie zepsuł skok i uzyskał ledwie 111,5 metra. A więc jednak sześciu Polaków wystąpi w sobotę.

Wow, co za skok! 147 metrów Ryoyu Kobyashiego, a on to jeszcze wylądował telemarkiem. Czy to skok na wygranie kwalifikacji?

 

 Nie najgorszy skok Stocha, ale też nie ma czego świętować. Polak miał jednak trudne warunki i ostatecznie uzyskał 125.5 metra. Polak ukończy najpewniej kwalifikacje w połowie trzeciej dziesiątki.

Kolejny znakomity skok Hubera! Austriak prezentował wysoką formę w seriach próbnych i potwierdził ją, skacząc na 141,5 metra. Objął zdecydowane prowadzenie. 

Ojej, Kubacki wylądował zaledwie na 114. metrze. Dzięki obniżonej belce jednak awansuje do konkursu, ale jest przedostatnim zawodnikiem, który uzyskał kwalifikację. Nie wyglądają dobrze tu skoki Biało-Czerwonych,

Piotr Żyła był pierwszym skoczkiem, który oddał próbę z obniżonej belki. Uzyskał 121 metrów. Wystarczy na awans do konkursu, ale Polak nie zajmie wysokiego miejsca, bowiem plasuje się minimalnie za Stękałą. 

Świetny skok Jana Hoerla na 141,5 metra! Sędziowie w reakcji zdecydowali się minimalnie obniżyć belkę, na 13. platformę startową. 

 

W jutrzejszym konkursie w Ruce obejrzymy najpewniej tylko jednego reprezentanta gospodarzy - będzie nim Niko Kytosaho. Skakało aż 9 reprezentantów Finlandii w kwalifikacjach, ale poza Kytosaho, wszyscy zaprezentowali się mizernie. 

Zniszczoł cały czas pierwszy wśród oczekujących w kolejce na awans, a Hula trzeci. Teraz już coraz lepsi zawodnicy, więc szanse Polaków maleją. 

Dobra próba Stękały! Polak uzyskał 126 metrów przy minimalnym wietrze pod narty i pewnie awansuje do sobotniego konkursu. Zniszczoł obecnie jest pierwszym oczekującym, a Hula trzecim.

 

Hula i Zniszczoł wciąż czekają, ale po raz drugi w karierze Turek Fatih Arda Ipcioglu może się cieszyć z awansu do pierwszej serii.

Tymczasem Jakub Wolny jest już pewny awansu do sobotniego konkursu. 

Aleksander Zniszczoł także nie zachwycił. Skoczył 114,5 metra, ale będzie miał dodane punkty. Jest minimalnie przed Hulą i Polacy najpewniej będą na granicy awansu.

Niestety. Stefan Hula zaprezentował się słabiej niż w treningach i uzyskał zaledwie 116 metrów. Może to nie wystarczyć do miejsca w pięćdziesiątce.

Niezła próba Jakuba Wolnego! Polak uzyskał 124 metry, przy minimalnym wietrze pod narty. Ten rezultat powinien dać awans do pięćdziesiątki. 

Rozpoczynamy zmagania z 15 belki startowej. Uśrednione pomiary pokazują minimalny wiatr pod narty.

Na starcie kwalifikacji stanie aż 76 zawodników z 20 krajów. Polacy będą musieli pokonać 26 skoczków, by awansować do sobotniego konkursu. 

Z kolei pozostali Biało-Czerwoni skakali nierówno albo po prostu słabo i plasowali się na odległych pozycjach. 

Wcześniej zostały rozegrane dwie serie treningowe. Pochwalić można z Polaków jedynie Kamila Stocha, który dwukrotnie znalazł się w dziesiątce.

 

Serdecznie witamy Państwa na relacji live z kwalifikacji do sobotniego konkursu w Ruce. 

>
Zobacz również