"Nie miałem pojęcia, że ​​to wydarzyło się naprawdę". Mistrz świata wywołał burzę w sieci

Neil Robertson, australijski snookerzysta, wyraził zdziwienie faktem, że serial "Czarnobyl" przedstawia prawdziwą historię. - Jezu, gdzie ty mieszkałeś? Na Księżycu? - kpią internauci.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Neil Robertson Getty Images / Tai Chengzhe/VCG / Na zdjęciu: Neil Robertson

"Właśnie skończyłem oglądać serial "Czarnobyl". Wow, film był fantastyczny. Nie miałem pojęcia aż do ostatnich scen, że to wydarzyło się naprawdę" - napisał na Twitterze Neil Robertson, czym wprawił w osłupienie swoich fanów.


Tweet snookerowego mistrza świata z 2010 r. lotem błyskawicy obiegł media społecznościowe. Internauci zarzucili Australijczykowi brak elementarnej wiedzy o współczesnym świecie. Serial HBO przedstawia fabularyzowaną historię katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu, do której doszło w kwietniu 1986 r.

ZOBACZ: Marcin Nitschke: Na świecie wiedzą, że Polacy fantastycznie grają w snookera >>

"Jezu, gdzie ty mieszkałeś? Na Księżycu?", "Czy to samo czułeś, oglądając filmy: 'Titanic' i 'Lista Schindlera'?", "Jeden z najlepszych graczy w snookera ma mniej komórek mózgowych niż "złota" rybka, która była w Czarnobylu" - to tylko wybrane komentarze użytkowników Twittera.

ZOBACZ WIDEO Polacy szykują nowinki, które mogą zaskoczyć świat skoków narciarskich? Trener kadry komentuje doniesienia
37-letni mistrz sportu, kiedy zorientował się, że zaliczył wpadkę, próbował się usprawiedliwiać. - Dlaczego? Nigdy nie rozmawiano o tym w mojej szkole w Australii i nigdy nie słyszałem, żeby ktoś o tym mówił, odkąd tu mieszkam (w Wielkiej Brytanii - przyp. red.) - zdradził Robertson w kolejnym swoim wpisie.

Słynny snookerzysta urodził się i wychował w Australii. W wieku 21 lat przyjechał do Europy. Obecnie mieszka ze swoją partnerką (Mille Fjelldal) i dwójką dzieci pary w Cambridge.

ZOBACZ: Snooker. Olbrzymia sensacja na MŚ! Legendarny Ronnie O'Sullivan przegrał z amatorem! >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×