Nieruchomości warte 6,5 mln zł. Teraz spójrz, ile zarobiła w Sejmie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Jagna Marczułajtis-Walczak / Na zdjęciu: Jagna Marczułajtis-Walczak
Instagram / Jagna Marczułajtis-Walczak / Na zdjęciu: Jagna Marczułajtis-Walczak
zdjęcie autora artykułu

Jagna Marczułajtis-Walczak należy do grona byłych sportowców, którzy weszli do świata polityki. Jak wynika z jej oświadczenia majątkowego, praca w roli posłanki na Sejm zapewnia jej duże dochody.

W tym artykule dowiesz się o:

45-letnia Jagna Marczułajtis-Walczak w trakcie swojej kariery sportowej odnosiła sukcesy jako snowbordzistka. Polka sięgała m.in. po medale mistrzostw Europy, czterokrotnie uczestniczyła też w igrzyskach olimpijskich. W 2002 roku w Salt Lake City otarła się nawet o krążek i ostatecznie zajęła czwarte miejsce w slalomie równoległym.

Po rozbracie ze sportem zaangażowała się w politykę. W latach 2011 po raz pierwszy została posłanką na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej. Rolę tę pełniła w latach 2011-2015, a potem nieprzerwanie od 2018 roku do chwili obecnej.

Marczułajtis-Walczak, podobnie jak inni posłowie, regularnie składa oświadczenie majątkowe. Ostatni raz taki dokument przedstawiła w listopadzie 2023 roku. Dzięki temu można dowiedzieć się m.in. tego, ile zarobiła dzięki pracy w Sejmie. Wykazane przez nią uposażenie poselskie wynosiło ponad 157 000 złotych. Do tego jeszcze dochodzi opodatkowana i nieopodatkowana dieta poselska - ta pierwsza to ponad 9 600 złotych, a druga - 36 000 złotych.

ZOBACZ WIDEO: Polacy nie dali szans USA w Lidze Narodów! Zobacz kulisy meczu

Była snowbordzistka jest rownież właścicielką kilku nieruchomości, w tym m.in. domu o powierzchni 168 mkw. W oświadczeniu majątkowym przekazała również, że obecnie trwa budowa kolejnego budynku, który ma osiągnąć powierzchnię przekraczającą 292 mkw. Jak czytamy, znajdujące się w jej posiadaniu nieruchomości są warte łącznie niemal 6,5 mln złotych. Do tego należy doliczyć należącą do niej działkę, która została wyceniona na przeszło milion złotych.

Z oświadczenia majątkowego Marczułajtis-Walczak dowiadujemy się również, że posłanka zgromadziła 12 tysięcy złotych w walucie polskiej. Z kolei jej zobowiązania finansowe, na które składają się m.in. kredyt hipoteczny i gotówkowy, osiągają wartość ponad 1,2 mln złotych.

Przypomnijmy, że 45-latka już wkrótce weźmie udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Marczułajtis-Walczak wystartuje z okręgu 10 (woj. małopolskie i świętokrzyskie) i zajmie 3 miejsce na liście Koalicji Obywatelskiej.

Czytaj też: Błyszczała u boku nowego mistrza Polski. Zostanie najpiękniejszą WAG reprezentacji? Incydent na korcie pomiędzy Polką i Rosjanką. "Nietypowa sytuacja"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty