Wtorkowe starty Polaków w Soczi

Biegi narciarskie i biathlon - m.in. w tych dyscyplinach zobaczymy reprezentantów Polski w czwartym dniu igrzysk w Soczi. Na starcie sprintu stylem dowolnym zabraknie jednak Justyny Kowalczyk.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Absencja nie jest jednak w żadnym wypadku związana ze złamaną stopą Polki. Już wiele tygodni temu wiadomo było, że akurat sprint stylem dowolnym Justyna Kowalczyk odpuści w ogóle, gdyż w tej konkurencji szans medalowych nie ma. W tej sytuacji o dobry wynik, na miarę swoich możliwości, wśród pań powalczą Sylwia Jaśkowiec i Agnieszka Szymańczak, które mają odpowiednio siódmy i czterdziesty numer startowy w kwalifikacjach. Wśród mężczyzn pobiegną natomiast Maciej Staręga i Sebastian Gazurek. Liczymy zwłaszcza na tego pierwszego, który w tym sezonie w Pucharze Świata był już w pierwszej dziesiątce. Kwalifikacje sprintu rozpoczną się o 11:00. Faza finałowa zaplanowana jest na 13:00.

O godzinie 16:00 rozpocznie się bieg na dochodzenie biathlonistek. Jako siódma na trasę wyruszy zajmująca takie miejsce po sprincie Weronika Nowakowska Ziemniak. Dobre strzelanie może pozwolić Polce przesunąć się jeszcze wyżej w tabeli wtorkowej konkurencji. Oprócz niej na trasie zobaczymy także Magdalenę Gwizdoń, Monikę Hojnisz i Krystynę Pałkę.

Rywalizację w jedynkach zakończą nasze saneczkarki, które już w poniedziałek uczestniczyły w dwóch pierwszych ślizgach. Dwie kolejne próby czekać je będą we wtorek. Ewa Kuls i Natalia Wojtuściszyn plasują się jak na razie pod koniec drugiej dziesiątki. Trzeci ślizg zaplanowany jest na 15:30.

W snowboardzie kibicować będziemy Michałowi Ligockiemu. Nasz jedynak w konkurencji halfpipe rozpocznie starty od kwalifikacji zaplanowanych na godzinę 11:00. Pięć godzin później odbędą się półfinały, miejmy nadzieję, że także z udziałem Polaka.

Inne finały, które odbędą się we wtorek, to trzy konkurencje kobiet: slopestyle, sprint na 500 metrów w łyżwiarstwie szybkim, a także konkurs skoków narciarskich. W tych konkurencjach zabraknie naszych reprezentantek.

Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Program startów Polaków:

Eliminacje:
11:00 - biegi narciarskie - sprint kobiet i mężczyzn (Jaśkowiec i Szymańczak oraz Gazurek i Staręga)
11:00 - snowboard - halfpipe mężczyzn (Ligocki)

Finały:
13:30 - biegi narciarskie - sprint kobiet i mężczyzn (ew. Jaśkowiec i Szymańczak oraz Gazurek i Staręga)
15:30 i 17:20 - saneczkarstwo kobiet - trzeci i czwarty ślizg (Kuls i Wojtuściszyn)
16:00 - biathlon - bieg na dochodzenie kobiet (Gwizdoń, Hojnisz, Nowakowska-Ziemniak, Pałka)
18:30 - snowboard - halfpipe mężczyzn (ew. Ligocki)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×