Ski cross: Marielle Thompson mistrzynią olimpijską

Kanadyjka [tag=41889]Marielle Thompson[/tag] została mistrzynią olimpijską w bardzo widowiskowej konkurencji ski cross. Srebrny medal zdobyła rodaczka Thompson - [tag=41887]Kelsey Serwa[/tag].

Rafał Malinowski

Na najniższym stopniu podium stanęła dosyć szczęśliwie Anna Holmlund (Szwecja), która skorzystała na upadku trzeciej Francuzki Ophelie David. W finale pocieszenia najlepsza okazała się 17-letnia Szwedka Sandra Naeslund.

Na ćwierćfinale ski crossową rywalizację zakończyła Polka Karolina Riemen-Żerebecka. Nasza zawodniczka zanotowała upadek w swoim wyścigu i pożegnała się z dalszą częścią zmagań. W końcowej klasyfikacji Riemen-Żerebecka została sklasyfikowana na 15. lokacie.