Serie A: Cucine Lube – Diatec Trentino, czyli walkę o złoto czas zacząć

Materiały prasowe / Sportklub / Cucine Lube Civitanova

Trzy mecze w finale play-off musi wygrać jedna z drużyn, aby sięgnąć w tym roku po złoty medal Lega Pallavolo. Kto będzie górą w decydującej serii, Cucine Lube czy Diatec? Wszystkie spotkania o złoto na żywo w Sportklubie. Pierwsze 25 kwietnia.

Ekipa Cucine Lube Civitanova miała nieco więcej czasu na odpoczynek i regenerację przed najważniejszymi meczami sezonu. Zespół z Treii swój półfinał z Modeną rozstrzygnął w czterech meczach, Diatec z kolei musiał rozegrać aż pięć spotkań z Perugią i dopiero w ostatnim z nich przechylił szalę awansu do swoją stronę. Podopieczni Lorenzo Bernardiego stawali zacięty opór, zwłaszcza w meczach przed własną publicznością, choć i w Trydencie potrafili napsuć faworyzowanym rywalom sporo krwi. Dłuższy odpoczynek przed finałem może być jednym z kluczowych czynników decydujących o tym, kto zdobędzie w tym sezonie złoto w siatkarskie Serie A.

Równie ważna będzie przewaga psychologiczna, a ta leży zdecydowanie po stronie Cucine Lube, które w tym sezonie wygrało aż trzy z czterech meczów z Diatekiem. Najpierw w Superpucharze Włoch po niezwykle zaciętym spotkaniu 3:2, rozstrzygając ostatnią partię na przewagi w stosunku 20:18. Kolejna potyczka tych drużyn to ligowy bój zakończony wygraną zespołu z Trydentu 3:1. Od tamtego meczu oba zespoły spotkały się jeszcze dwukrotnie i z obu obronną ręką wychodzili siatkarze z Trei – najpierw triumfowali w finale Pucharu Włoch zwyciężając w czterech setach, wreszcie w rundzie rewanżowej sezonu zasadniczego zdemolowali rywali 3:0. O ile pierwsza partia była w miarę wyrównana (25:21), to w dwóch kolejnych przewaga gospodarzy nie podlegała już żadnej dyskusji. W drugim secie pozwolili oni przyjezdnym zdobyć zaledwie 14, a w trzecim 15 punktów. Wynik ten na pewno został w głowach zawodników i będą pamiętali o nim wychodząc na parkiet w pierwszym meczu finału. A ten już we wtorek 25 kwietnia o godz. 18.00. Transmisja wyłącznie w Sportklubie.