Dart wraca do Sportklubu! Na początek The Masters!

Nierankingowy, ale prestiżowy turniej, w którym udział bierze 16 najlepszych darterów na świecie. Tradycyjnie organizowany jest w Milton Keynes, a w tym roku obszerne relacje z imprezy przeprowadzi Sportklub. Na żywo od 31 stycznia do 2 lutego.

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Michael van Gerwen Materiały prasowe / Sportklub / Michael van Gerwen

The Masters to impreza stosunkowo młoda, bo rozgrywana zaledwie od 2013 roku, z racji swojego formatu, puli nagród i gwiazd pojawiających się na starcie, już od pierwszej edycji zyskała jednak status jednej z najważniejszych w sezonie. Choć nie zdobywa się w niej punktów rankingowych, w zmaganiach w Marshall Arenie uczestniczy absolutna czołówka. Nie inaczej będzie i w tym sezonie.

Formuła tegorocznych zmagań nie różni się od tych sprawdzonych w latach poprzednich. I tak turniejowa jedynka w swoim pierwszym spotkaniu zmierzy się z rankingową szesnastką, dwójka z piętnastką itd. W piątek 31 stycznia i dzień później, w sobotę, odbędą się wszystkie mecze 1/8 finału. Ćwierćfinały, półfinały i finał zaplanowano z kolei na niedzielę 2 lutego. Wszystkie mecze turnieju widzowie w naszym kraju zobaczą na żywo wyłącznie w Sportklubie.

Najwyżej rozstawionym zawodnikiem w imprezie jest Michael van Gerwen, który w Milton Keynes powalczy o szósty z rzędu triumf w tych zawodach. „Mighty Mike” jest oczywiście najbardziej utytułowanych darterem w historii tej imprezy, dość powiedzieć, że poza nim z triumfu w The Masters cieszyli się jeszcze jedynie Phil Taylor, który zakończył już profesjonalną karierę oraz James Wade. Anglik to zresztą także ubiegłoroczny finalista tego imprezy, w decydującym meczu wyraźnie przegrał jednak wówczas z van Gerwenem 5:11.

Pary 1. rundy The Masters 2020:
Michael van Gerwen – Jonny Clayton
Nathan Aspinall – James Wade
Michael Smith – Mensur Suljović
Rob Cross – Adrian Lewis
Peter Wright – Joe Cullen
Daryl Gurney – Dave Chisnall
Gary Anderson – Ian White
Gerwyn Price – Simon Whitlock

Wszystkie mecze turnieju na żywo wyłącznie w Sportklubie. Transmisje od 31 stycznia do 2 lutego codziennie o godz. 20.00. ZOBACZ WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad wideo z Adamem Waczyńskim
Czy Michael van Gerwen zwycięży w The Masters po raz szósty z rzędu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×