Nawet Neymar mógłby się od niego uczyć! To wideo jest hitem internetu

"Spektakularne" próby wymuszania fauli przez Neymara to pikuś w porównaniu z tym, co w ostatnim meczu zrobił Sunday Afolabi. Krzyk i reakcja wyglądały tak, jakby zawodnikowi urwało nogę. To trzeba zobaczyć!

Krzysztof Kaczmarczyk
Sunday Afolabi Twitter / Sunday Afolabi
Symulowanie fauli przez piłkarzy irytuje coraz więcej obserwatorów futbolu. Łatkę jednego z najpopularniejszych w tym "elemencie gry", przyklejono gwiazdorowi PSG i reprezentacji Brazylii Neymarowi.

Od Sundaya Afolabiego nawet on jednak może się uczyć. Tak naprawdę nikt nie wie co miał na myśli zawodnik malezyjskiej drużyny Perak FC.

Otóż w końcówce spotkania przeciwko Kelantan FC (86. minuta, wynik korzystny 2:1) 23-letni Nigeryjczyk zaczął od tańca w polu karnym przeciwników, próbując sprowokować rywala.

Gdy ten nawet nie drgnął, postanowił przejść do drugiego aktu swojego przedstawienia. W momencie, w którym obrońca przechodził obok niego, ten nagle upadł, niczym rażony piorunem trzymając się za nogę.

Dodatkowo zaczął wyć z bólu i turlać się przez pół minuty po całym polu karnym. Rywale nie wiedzieli co się dzieje i tylko z politowaniem patrzeli na popisy Afolabiego w oczekiwaniu, aż ten przestanie symulować.

"Cyrk" w końcu się zakończył, a co zyskał zawodnik Perak FC? Jedynie cenny czas, bo o rzucie karnym nie było oczywiście mowy.

Dawid Janczyk znalazł nowy klub. "Będzie się działo"